Rozhovor
18
prosinec
2021

Kapitán: Musíme zapracovat na defenzívě celého týmu


Při svém 301. ligovém startu v české nejvyšší soutěži vstřelil náš kapitán Tomáš Hübschman na Slovácku svůj pátý gól v české nejvyšší soutěži, který ale na body nakonec nestačil.

Cítíte frustraci po skončení zápasu na Slovácku kvůli těm dvěma neuznaným brankám?

Záběry jsem ještě neviděl, jediné co jsem viděl, je ten pohled ze hřiště. Ale z té pozice těžko posoudím, jestli ofsajdy byly nebo ne. Od toho tam je VAR a rozhodčí, je to jejich práce. Do toho bych já nechtěl zasahovat, protože naší prací je hrát.

Dnes jsme asi nehráli tak, jak bychom si představovali. Lehce branky dostáváme a těžce se naopak nadřeme na to, abychom se vůbec do šance a ohrožení branky dostali. Druhá půle ale byla zásahy rozhodčího rozkouskovaná, těžko se pak dostávalo do tempa, když se delší dobu nehrálo a zkoumaly se různé věci. Bohužel, to k tomu asi patří, ale nám to moc nepomohlo.

Po brzkém inkasovaném gólu bylo vidět, že se snažíš kluky na hřišti povzbudit. Měli hlavy dole?

Cítíme situaci, jaká je. Moc psychicky nahoře nejsme. Takže po každém obdrženém gólu náš tým je v lehkém útlumu. Těžko se pak dostáváme nahoru, není tam ta lehkost a sebevědomí. Samozřejmě jsem se v těch chvílích snažil kluky povzbudit a udělat něco pro to, abychom se dostali do lepšího psychického rozpoložení.

Byl jsi u vyrovnání na 1:1. Balon si dostal od Tondy Vaníčka. Myslíš, že ti záměrně přihrával, nebo šlo spíš o nepovedenou střelu?

Spíš si myslím, že chtěl vystřelit na bránu. Asi mu to nesedlo a vyplavalo to tam na té zadní tyči. Já už jsem si ale myslel, že to na tu zadní tyč bude vracet předtím centrem Martin Doležal, ale on ten míč propadl až k Tondovi a až ten se snažil pohotově zakončit a netrefil to asi úplně jak chtěl a dojelo to ke mně.

Inkasovali jsme oba góly po hloupých chybách. Trenér naznačil, že si branky střílíme skoro sami.

Říkal jsem, že lehce inkasujeme. První gól, dlouhý nákop, dvakrát propadlý balon a hráč soupeře jde poté sám na bránu a střílí. Druhý gól opět nákop, hráč zaběhne mezi naše stopery a zase jde sám na bránu. Neviděl jsem to ještě z opakovaček, ale ze hřiště mi to přijde jako hrozně laciné. Je to takové od nás občas lehkovážné. Není tam koncentrace a důslednost k tomu, aby to měl soupeř mnohem těžší se k naší bráně dostat.

Nevypíjíme si ten kalich hořkosti až do úplného dna? Dnes tutová šance Zeleného, kterou fantasticky zneškodnil Nguyen, poté dvě odvolané branky.

Je to možné. Ale furt se to hraje na ty góly. Možná je to někdy shoda okolností, štěstí nebo je to i o kvalitě, kdy to špatně vyřešíme. Do těch šancí a gólů se prostě dostáváme hrozně málo.

Přezimujeme až na čtrnácté příčce ligové tabulky …

Teď už bude asi těžké, aby sezona dopadla dobře. Spíš se musíme koukat, aby ta sezona nedopadla špatně. Budeme muset zapracovat na defenzívě celého týmu. Není to jenom o našich stoperech a naší obranné čtyřce. Obranná práce celého týmu není moc kompaktní. Když se podíváme, kolik jsme vstřelili branek, tak je to vlastně odraz toho, kde se nacházíme v tabulce. Tak málo branek jsme dlouho dobu nedali. Určitě si to budeme nějakým stylem vyhodnocovat a od ledna se budeme snažit posunout v tabulce do nějakého většího klidu, než jsme teď.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.