K vítězství chybělo málo, smutnil Rada

FK Jablonec Randers FC
Evropská konferenční liga UEFA, 3. kolo čt 21. 10. 2021, 21:00

Vypjatý závěr zápasu, v kterém hosté z Randers srovnali z nařízené penalty, nenechal klidným našeho kouče Petra Radu. Ten po zápase přiznal, že vítězství jsme už blíž snad být ani nemohli.

Kouč Randers FC Thomas Thomasberg si bodu vyválčeného v poslední minutě řádné hrací doby na Střelnici vážil. „Byl to skvělý zápas. Rozdělil bych ho na dvě části. V té první jsme hráli organizovanou hru a měli spoustu šancí. V druhé jsme vyvíjeli fyzický nátlak na soupeře, ale opět jsme prohrávali. Hráli jsme velmi dobře, ale nebylo lehké se k šancí propracovat. Jsme rádi, že to nakonec dopadlo nerozhodně a povedlo se nám díky penaltě v závěru srovnat. Český trenér z toho měl nervy na pochodu, zřejmě mu to připadalo nefér,“ hodnotil kouč Dánů. Jak vidí současnou situaci ve skupině „D“? „Naše šance jsou poměrně dobré. Čekají nás teď dva zápasy na domácí půdě, doufáme alespoň v jedno vítězství,“ zakončil tiskovou konferenci kouč Randers.

Oproti tomu jablonecký lodivod Petr Rada litoval ztráty dvou bodů. „Myslím si, že tyhle dva ztracené body nás budou ještě mrzet. Jsem zklamaný. Chybělo nám málo k vítězství. Vstoupili jsme do toho poměrně slušně. Říkal jsem, že Randers jsou směrem dopředu nebezpeční a mají okénka vzadu, a to se potvrdilo. Dostali jsme se do vedení, ale jako tradičně ho neudržíme. Dneska jsme inkasovali prakticky v jedné minutě. Nedomluvili se tam, přitom se to dalo vyřešit, ale zazmatkovali jsme tam už při tom odkopu. Sráží nás to, že hned inkasujeme. Jsou to všechno laciné góly. Měli jsme tam ještě do poločasu šanci poté, co si to hráč Randers srazil na tyč dobrý balon od Pleštila. V druhé půli si myslím, že jsme byli lepším týmem. Dostali jsme se do vedení a vytvářeli jsme si poměrně dost šancí, Považanec a Krob tam měli krásné střely, ale i soupeř měl nějaké. Nemáme prostě fotbalové štěstí, jindy by byla střela Honzy Kroba gól, dnes tyč. V závěru jsme byli potrestaní nákopem, penalta minutu před koncem, je to pro nás zklamání. Vítězství bylo nadosah. Odehráli jsme dobré utkání, ale tři body bohužel nemáme. Bylo to takhle blízko, o to víc to mrzí,“ smutnil náš kouč, který v závěru zápasu běsnil a viděl z rukou rozhodčího žlutou kartu. „Celé mě to stojí vždy dost nervů. Soupeř už nakopával a ten poslední nákop nás stál vítězství. Je toho na mě dost, liga nervy, pohár nervy,“ přiznal poté, co největší vášně ze zápasu už ustoupily.