Juniorka v nadstavbě porazila Karvinou 3:1

FK Jablonec MFK Karviná
3:1
Juniorská liga - nadstavba sk. B, 6. kolo po 6. 5. 2019, 14:00

V dalším kole nadstavbové části poražených Juniorské ligy vyzrál náš Jablonec na juniory Karviné a dotáhl se do středu tabulky. V Břízkách byli k vidění čtyři branky a dva pokutové kopy.

První ohrozil brankáře jablonecký Díl, náš rychlonohý hráč rozhodil obránce Karviné a pak střelou k tyči donutil k výtečnému zákroku brankáře Tichého. Hosté odpověděli ještě větší příležitostí, po hlavičce Djordjeviće se totiž třáslo jablonecké břevno! Ve 23. minutě nařídil rozhodčí Hock za údajné stažení Hladíka Kebískem v jabloneckém vápně penaltu pro Karvinou. Wala pálil z penaltového puntíku k tyči, kam se ale skvěle vymrštil brankář Richter a penaltu zneškodnil!

Jabloneckým mladíkům tento moment evidentně pomohl na nohy. Pleštil před půlhodinou hry chytře našel ve vápně úplně volného Díla, jenže ten v nejdůležitější moment při zakončení špatně trefil balon. Ve 35. minutě jablonecký brankář dokázal vyrazit na roh Hejdovu utěšenou střelu z 25 metrů. Před odchodem do kabin mohl přeci jen pohnout bezbrankovým skore Breda, jenže ve skluzu zakončoval u tyče vysoko nad.

Gólu se diváci dočkali až tři minuty po poločase, jablonecký útočník Horáček využil zaváhání karvinské obrany a utaženou střelou k tyči otevřel brankový účet zápasu. Další útok zelenobílých táhl středem hřiště Pleštil, svou akci ale zakončil jen slabou střelou do středu branky.

Pak převzali iniciativu Slezané, z trestného kopu pálil jen do zdi urostlý Djordjević, míč však bez přípravy z voleje poslal tentokrát už na branku a Richter musel vytáhnut další výborný zákrok a míč vytěsnit na roh. Jablonečtí přežili i únik Hladíka, který chytře poslal balon podél vybíhajícího Richtra, míč se tentokrát dokutálel těsně vedle tyčky! Strážce jablonecké branky si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat, vyrazil střelecký pokus Fokaidise a gólovou hlavičku Hladíka stačil konečky prstů vytlačit mimo prostor tyčí!

Čtvrt hodiny před koncem zakončoval na opačné straně Štěpánek, jeho rána se odrazila od tyčky zpět před branku, kde se snažili zakončovat jablonečtí a byli u toho faulovaní, a tak dostal i domácí celek výhodu pokutového kopu. David Breda ale na rozdíl od svého karvinského kolegy míč s přehledem uklidil do sítě a zvýšil na 2:0 pro Jablonec. Náš tým se ale z dvoubrankového vedení radoval sotva minutu, Hujo našel na malém vápně nekrytého Fokaidise, který ihned snížil na 2:1 a hosté byli znovu ve hře.

Vyloženou šanci pak připravil Pleštil dobrým centrem pro Horáčka, ten ale svůj druhý gól do karvinské sítě odmítl, protože míč poslal vysoko nad branku. Jablonec v závěru přežil několik ošemetných situací a závarů před vlastním pokutovým územím a v nastaveném čase udeřil potřetí. Střídající Šohaj se pěkně uvolnil před vápnem a střelou k tyči stanovil na konečných 3:1.

Trenér našich juniorů Josef Just tak mohl být po zápase spokojen. „Jsem spokojený určitě s výsledkem. Soupeř byl hodně dobrý, byl bojovný i rychlý. Je to pro nás cenné vítězství,“ konstatoval lodivod našich mladíků. Jeho svěřence nejspíš postavila na nohy chycená penalta brankářem Richtrem. „Do té doby jsme byli jasně horší, brankář Richter jí ale chytil a pak jako bychom zvedli hlavy. V dalším průběhu hry to bylo dost vyrovnané. V závěru tam měli hosté nějaké závary, ale to je o psychice. Hlavně u mě převládá spokojenost s konečným výsledkem,“ uvedl trenér naší juniorky Josef Just.