Juniorka podlehla čtyřmi góly Spartě

FK Jablonec AC Sparta Praha
0:4
Juniorská liga, 14. kolo ne 4. 11. 2018, 10:30

Ve 14. kole Juniorské ligy se snažili jablonečtí mladíci vzdorovat v Břízkách favorizované Spartě. Ta se nakonec prosadila v každém z poločasů dvěma góly a zvítězila jednoznačně 4:0.

Sparťané šli do vedení už po deseti minutách hry, kdy se na naší pravé straně uvolnil Flak a přesnou střelou ke vzdálenější tyči pokořil Vajnera. O šest minut později mohli Pražané zvýšit své vedení, ale jejich hráči nedokázali využít přečíslení, když celou akci sami zpomalili a pak už Jablonečtí své zaváhání stačili napravit. Justovi svěřenci poté přitlačili protivníka s cílem vyrovnat skore, jenže optickou převahu nedokázali gólově zúročit. Osm minut před koncem poločasu tak přidali další branku hráči v rudých dresech, na naší levé straně pláchl obránci Novotný a jeho přesnou přihrávku před brankou zužitkoval ve dvoubrankové vedení svou druhou brankou v zápase opět Flak.

Po změně stran jablonecký brankář čelil skákavé střele Hájka, s kterou si dokázal poradit. Jablonečtí měli náznaky, ale Kotka ve sparťanské brance výrazněji nezaměstnali. Své kvality tak musel na druhé straně ukázat především náš brankář Vajner. V 66. minutě předvedl náš gólman famózní zákrok proti střele Cabadaje, která mířila přesně do šibenice! Jablonečtí přesto za další tři minuty po hrubé chybě obrany třetí branku inkasovali právě z kopaček Cabadaje. Vítězství Sparty navíc devět minut před koncem pečetil čtvrtým gólem po technickém obstřelu z hranice šestnáctky Hájek.

V následujícím kole míří jablonecká juniorka k duelu v Mladé Boleslavi, která se vyhřívá na třetím místě tabulky Juniorské ligy.