Juniorka
1
květen
2017

Juniorka na Slavii nestačila


Jablonecká juniorka vyšla podruhé v řadě gólově i bodově naprázdno. Dnes odpoledne se poprvé představila na domácí přírodní trávě v Břízkách, kde podlehla Slavii Praha 0:2.

Juniorská liga 2016/17 | 26.kolo


0
:
2
0:1

Branky JAB:

Branky SLA: 38. Kodr, 83. Mysliveček


Jablonečtí přitom nezačali vůbec zle, už v první pětiminutovce se dostali do dvou zajímavých šancí. Bulíř zakončil svůj samostatný průnik do vápna střelou mimo, Haitlovu ránu u tyče vyrazil pozorný brankář Otáhal. S přibývajícím časem se ale hra vyrovnala a šance přišly až v závěru prvního poločasu. Ve 37. minutě stačila ještě jablonecká obrana zabránit Proškovi ve skorování za cenu rohového kopu, z něj se ale hlavou prosadil nekrytý Kord. Jablonec mohl srovnat krok také po stejné standardní situaci, Palatický ale po dobře rozehraném rohovém kopu trefil hlavou jen tyč hostující branky! V samém závěru první pětačtyřicetiminutovky poslal hostující Bjeloš odražený míč z dobré pozice vedle jablonecké svatyně.

Hosté, kteří měli za sebou šest porážek v řadě, předváděli v Jablonci bojovný a dobrý výkon. Slávistickou pojistku mohl brzy po změně stran přidat kapitán Žežulka, jeho tečovanou střelu brankář Richter lapil. Lehkost, kterou se jablonečtí junioři prezentovali v dosud odehraných jarních zápasech, ale tentokrát chyběla. Do zakončení se jablonečtí až na Munzarovu střelu z dálky prakticky nedostávali.

Naopak hosté přidali sedm minut před koncem pojišťovací branku. Mysliveček zahrál přímý kop z dvaceti metrů přesně ke vzdálenější tyči a brankář Richter se po míči natahoval marně. Jablonečtí se dopracovali v samém závěru ještě k hlavičce Kysely, kterou gólman i s pomocí břevna zneškodnil.

Našim juniorům se příliš na přírodní trávě nedařilo, na to se ale nechtěl kouč Džimis Bekakis vymlouvat. „Půl roku jsou naši kluci na umělce, ten přechod je těžký. Je pravda, že na umělce nám to šlo lépe, bylo to takové rychlejší, ale na to se opravdu nechci vymlouvat. Dneska nám to prostě nešlo, hráli jsme pomalu a neměli jsme ten důraz, který měl náš soupeř. Oni byli všude včas a dohrávali každý souboj. Slavie proti nám zahrála výborně. Její hráči byli rychlí a důrazní, pomalu nás ani nenechali převzít balon. To všechno se jim vyplatilo a dali nám dva góly,“ konstatoval jablonecký kouč, jehož svěřenci se dnes do zakončení nedostávali s patřičnou lehkostí. „Měli jsme tam sice dvě tyčky, ale je pravda, že jsme teď dva zápasy po sobě nedali branku, což předtím pro nás nebyl takový problém. Chybělo prostě více pohybu,“ zakončil trenér našich juniorů.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.