Juniorka
25
září
2017

Junioři se s Bohemians rozešli bez branek


Bez koření fotbalu, tedy bez branek, skončil pondělní duel juniorských týmů Jablonce a Bohemians 1905 hraný poprvé na umělé trávě.

Juniorská liga 2017/2018 | 9.kolo


0
:
0
0:0

Branky JAB:

Branky BOH:


Kvůli podmáčenému terénu se zápas těchto týmů odehrál na umělé trávě ZŠ Mozartova. Jablonec se chtěl odpoutat od poslední příčky tabulky, v touze urvat druhou výhru v sezoně mu ale nepomohla ani pětice hráčů z ligové soupisky - Bárta, Kouřil, Diviš, Kučera a Janetzký.

Přitom jablonečtí začali slibně, Pleštil ale nezakončil přesně po vysunutí od Krištofa. Vedle šibenice skončil i technický pokus Zezulky. Kučerův únik po levém křídle a následný ideální centr na Diviše, uklidil jablonecký hráč zblízka a z voleje bohužel jen nad břevno. Gólem neskončily ani další šance, dvakrát se chytal za hlavu Pleštil a jednou Krištof. Kubista v dobré střelecké pozici zase rozvlnil jen boční síť. Hosté poprvé zahrozili ve 27. minutě po střele Vaníčka, Bárta v jablonecké brance ale stihl dobře zasáhnout. Strážce naší branky musel na zem také těsně před poločasem, to jej z dobrých 25 metrů vyzkoušel Klokan Václavík.

Po poločase sice rozvlnil Haitl síť za pražským gólmanem, ale po vysunutí od Janetzkého mu byl máván ofsajd. Diviš viděl v 53. minutě netradičně vyběhnutého brankáře, jeho chytrý lob ale skončil nad břevnem Bohemians. Jabloneckým se nedařilo podle představ, nepřicházely kolmice za hostující obranu, a i když se naši hráči občas dostali do přečíslení, v něm scházel větší klid a přesnost. Brankář Šrámek přesto stihl vyrazit pokus Plaštila z úhlu a poradil si i s lehkou tečí Diviše. Pobídku Kučery skrz celé pokutové území nezasáhl vůbec nikdo ze spoluhráčů v zelenobílém dresu.

Jablonečtí nakonec mohli i prohrát, Klokani si v závěru vypracovali tři velmi dobré příležitosti k rozhodnutí duelu. Petržilka namazal při rozehrávce protivníkovi, ten ale prováhal ideální moment k zakončení. Střelu Vrány vyboxoval pozorný Bárta. Jablonecký brankář se vytáhl také dvě minuty před koncem, po přímém kopu Vaníčka stačil reflexivně míč vyrazit mimo prostor tyčí.

S konečným bezbrankovým stavem nebyl spokojen jablonecký trenér Džimis Bekakis. „Sice jsme měli více balon na kopačkách a i více ze hry, jenže hrajeme strašně moc složitě. Ačkoliv jsme měli vepředu rychlé hráče, Pleštila, Kučeru a Diviše, hráli jsme furt do šířky, nepřicházely nám tam balony za obranu,“ zlobil se jablonecký kouč na své svěřence.

Přitom úvod zápasu nebyl z jablonecké strany špatný. „Začátek nebyl vůbec zlých, z pěti šancí byly minimálně tři gólovky. Jenže my šance prohospodaříme, stejně jako tomu bylo v domácím zápase s Teplicemi. Na gól se strašně nadřeme, koncovka nám prostě nevychází,“ smutnil Bekakis.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.