Jeřábek první gól za Jablonec příliš neslavil

FK Teplice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 28. kolo ne 7. 6. 2020, 17:00

Při druhém startu v základní jedenáctce se stoper Jablonce Michal Jeřábek poprvé prosadil gólově. Na Stínadlech odehrál exteplický obránce specifické utkání, však také svou branku příliš neslavil.

Michale, druhý start v základní sestavě Jablonce. Dal jsi branku a v závěru jsme strhli vítězství na naši stranu, předpokládám že budeš spokojený.

Start to byl lepší než na Slavii (úsměv). Samozřejmě jsem se rád vrátil do Teplic. Něco jsem tu odehrál, takže to pro mě bylo specifické utkání. Jsem rád, že jsme to zvládli za tři body. Myslím si ale, že jsme byli šťastnější tým. Teplice tam měly nějaké šance, které kdyby proměnily, tak ten zápas mohl vypadat úplně jinak.

Bylo pro tebe zvláštní pohybovat se na Stínadlech nyní jako soupeř?

Určitě jo. Jdete do druhé kabiny, rozcvičujete se na druhé půlce. Všichni hráči jsou mí kamarádi, se kterýma jsem tu byl čtyři roky. Teď už jsem ale v Jablonci a koncentruju se jen na Jablonec. A jsem moc rád, že jsme to dneska zvládli za tři body. Tabulka je hrozně vyrovnaná a nám tohle obrovsky pomůže.

Potkal si dnes někoho, kdo by ti odchod do Jablonce vyčítal?

Nepotkal. Ani na to nebyl před zápasem nějak čas, se s někým pobavit. Psali jsme si s klukama v týdnu. Ale ted jsem se s nikým nebavil. V zápase samotném bylo hodně emocí, teď už jsme každej na jiný straně.

Po vstřeleném gólu si se ani moc neradoval, jen si zvedl ruku…

Nechtěl jsem to moc slavit, protože jsem tu byl dlouhý čas. Myslím si, že by to nebylo fér vůči fanouškům a bývalým spoluhráčům, abych tu před nimi nějak slavil, když oni mají svých starostí dost. Nebylo by to ode mě fér.

Podobných gólů po standardní situaci si dal už víc. Lákají tě tyto situace?

Samozřejmě bych byl ještě radši, kdybych takových gólů dával i víc. Jsem rád, že čas od času mi to tam padne a pomůže to týmu.

Objevil si se i u penaltové situace. Jak si viděl ze svého pohledu inkriminovaný zákrok?

Byla tam asi nějaká dohraná standardní situace, jinak bych tam asi nebyl. Holas (Holík) to tam prodlužoval, já se tam dostal před Čmovše. Podle mě, když odehrával ten míč, tak mě dohrál a za mě to byla penalta.