červen

Jaroslav Zelený přestupuje do Slavie Praha

Hodně diskutovaný transfer Jaroslava Zeleného do Slavie se nakonec uskuteční. Levý obránce dnes podepsal v Edenu nový kontrakt. Díky za všechno, Zelí!

„Jednání se Slavií byla dlouhá, ale nakonec jsme našli společnou řeč. Nabídka na hráče byla výhodná jak pro klub, tak i pro samotného hráče. Jardovi děkujeme za jeho výkony v Jablonci a našim úkolem teď je v nejbližší době najít vhodné doplnění na levou stranu obrany,“ říká k transferu ředitel klubu Petr Flodrman.

Jaroslav Zelený přišel do Jablonce z Karviné v lednu roku 2017. Za své působení v Jablonci si připsal 41 startů v lize a na kontě má 1 gól a jednu asistenci. Pětadvacetiletý obránce po roce a půl Jablonec opouští a popere se starty v kvalifikaci o Ligu mistrů.

„Sice jsem byl v Jablonci pouze rok a půl, ale i za tuhle relativně krátkou dobu je na co si vzpomenout. Hráli jsme finále MOL Cupu, skončili jsme na třetím místě v lize a z toho plyne největší úspěch a tím je přímý postup do základní skupiny Evropské ligy, což považuji za obrovský týmový i osobní úspěch. Jablonec mě ve fotbale posunul o krok dál. Mrzí mě, že tu skončím, už třeba jen kvůli partě, která je v kabině skvělá. Ale na druhou stranu věřím, že je to pro mě další krok vpřed. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem podílejí na chodu Jablonce, a popřát hodně štěstí do nadcházející sezony,“ vzkazuje do Jablonce Jarda Zelený.