Jaroslav Zelený: Rijeka si prvenství zasloužila

NK Rijeka FK Jablonec
Přátelská utkání, AtlC3 út 7. 2. 2017, 17:00

Zimní posila na levou stranu Jaroslav Zelený byl po prohraném finále Atlantic Cupu zklamaný z výkonu i konečného výsledku. Vítězství Rijeky ale označil za zasloužené.

Co nám ve finále Atlantic Cupu nejvíce chybělo k lepšímu výkonu?

Těžko říct. Po Šachtaru to asi nebyl až tak markantní rozdíl v držení míče. Byl to ale také výborný soupeř. Zápas měl pod větší kontrolou než my, protože lépe kombinoval. My když už jsme získali míč, tak jsme ho poměrně jednoduše ztratili. Hlavně v prvním poločase jsme byli delší dobu bez balonu a když už jsme balon získali a mohli jít do protiútoku, tak jsme to většinou zadrbali, většinou hned u první přihrávky. Tohle nám bralo síly. Z hlediska nějaké kombinace nebyl dnešní zápas vůbec ideální. Nedostali jsme se moc do šancí, neohrozili jsme pořádně branku soupeře, to byl hlavní důvod, proč jsme dneska prohráli.

Turnaj jsme měli velmi dobře rozehraný, ale ve finále jsme neuspěli.

Je to škoda. Ale je potřeba říct, že jsme měli poměrně velké štěstí, když jsme porazili Šachtar na penalty. Ten druhý zápas s Örebrem nebyl z naší strany vůbec špatný. Určitě je škoda, že jsme to ve finále nedotáhli do konce. Ale bohužel, Rijeka dnes byla lepší a zasloužila si to prvenství víc než my.

Týmy na Atlantic Cupu měli hodně zahraničních akvizic. Co si z těchto zápasů se zahraničními soupeři vezmete?

Ty individuality jsou asi spíš dané. Fotbalisty Brazílie a dalších národů, to jsou spíš takový hračičkové, s balonem si hodně rozumí. Někdy je to ale vyvážené, protože směrem dozadu nejsou úplně na takové úrovni jako dopředu. Takže v tomhle těžko říct, jestli si z toho jde něco vzít. Oni to mají dané, my to musíme vyvážit nějakou týmovou prací. Musíme tahat všichni za jeden provaz, abychom dozadu i dopředu něco vymysleli. Těžko tedy říct, co by si šlo z toho vzít.

Do startu ligového jara zbývají necelé dva týdny. Co musíme zlepšit?

Dneska nám chyběla práce nahoru, protože jsme moc neohrozili bránu soupeře. Ne že by nám nefungovaly nějaké posty, ale obecně to chce asi hrát více dopředu. Dnes jsme hodně kazili. Musíme si asi dát více záležet na těch prvních balonech, když získáme balon. Chce to se více dostat do kombinace, pak se třeba dostaneme do šancí a k zakončení.

Ve středu odlétáme domů. Jak jsi byl spokojený s portugalským soustředěním?

Každý to soustředění určitě ocení. Je to už herní, všechny tréninky jsou na hřišti s balonem a dělají se fotbalové věci. Tohle už asi baví každého. Měli jsme pěkné počasí, výborné prostředí, to je každý spokojený.