Rozhovor
27
leden
2020

Jan Krob: Každým tréninkem rosteme


Obránce Jan Krob spolu s týmem ladí formu na jarní část ligy ve Španělsku. O soustředění a prvním zápase proti Krasndoradu povídá Jan Krob v obsáhlejším rozhovoru.

Jaké je zatím soustředění ve Španělsku?

Cesta sem byla zajímavá. Ale jinak je to tady super. První dva dny bylo ošklivé počasí, tak se v tom nedalo moc dobře trénovat. Teď už je dva krásně, tak je to mnohem příjemnější než v našich podmínkách.

Zmínil jsi cestu na soustředění. Zažil jsi někdy s jiným týmem nebo v jiném letu, že by se přistávalo v takových podmínkách a bouřce?

Musím říct, že tohle bylo asi nejvíc. Takové turbulence a blesky, to jsem ještě nezažil. Nebylo to moc příjemné. Ale byl jsem na tom lépe, než Chram (Jan Chramosta). Ten přestal mluvit a asi i dýchat podle mě (směje se). To jsem na tom byl ještě dobře.

Ve Španělsku jsme jako klub na soustředění poprvé. Jak hodnotíš tréninkový areál a zázemí pro přípravu?

Když nám Vagy (asistent Jiří Vágner) ukazoval, kam pojedeme, tak jsem věděl. Byl jsem tady přímo na hotelu už dvakrát. Věděl jsem, do čeho jedu. Myslím si, že nám tady nic nechybí. Máme tu všechno, co potřebujeme. Skvělý zázemí a perfektní hřiště. Můžeme se dobře připravovat na jaro.

V jakém duchu jsou teď na herním soustředění tréninky?

Je to jiné než v domácích podmínkách. U nás jdeš na trénink nabalený, tak nemáš úplně chuť jít do mrazu. Tady můžeme jít v klidu v trenkách a tričku na trénink. Víc se samozřejmě soustředíme na taktické věci.

Navíc ta hrubá kondiční část je již za námi, že?

Za to jsme rádi (směje se). Je to ale zapotřebí. To běhaní nebylo tak úplně hrozný. Ale myslím si, že nikdo z hráčů to nemá úplně rád a vždycky se všichni těší na herní soustředění. Je celkově víc balonu a věcí na hřišti.

Říká se, že je to nejméně oblíbená část pro každého hráče.

Vždycky si říkáme, že je to konečně za námi. Ale za pár měsíců to zase začíná znovu. Teď už jsou přípravy kratší, co se prodloužila sezóna. A začíná se zase dřív, takže už to není tak, co to bývalo. To jsme třeba nebyli tři týdny na hřišti.

Máme za sebou první zápas na soustředění. Co bys řekl k zápasu s Krasnodarem?

Soupeř byl hodně kvalitní. Pro nás to byla skvělá konfrontace. Trošku jsme z toho zápasu měli obavy, věděli jsme, že máme těžší nohy. Ale oni na tom byli asi podobně. Zápas určitě splnil účel a myslím si, že se na to i dalo koukat. Byli jsme i trochu překvapený, že nám zápas docela sednul. Je to sice příprava, ale s takovým mančaftem by se bod počítal. Takže nás mrzí, že jsme alespoň nevyrovnali.

Krasnodar hrál na podzim skupinu Evropské ligy UEFA a do jarní fáze nepostoupil až v posledním utkání. Překvapilo tě, kolik velkých šancí jsme si vypracovali? Pomohlo to třeba i na sebevědomí do zápasu?

Myslím si, že určitě. Po těch pěti minutách, co byli spíš oni na balonu, zjistili, že taky můžou chybovat a že budeme taky nepříjemný soupeř. Jen škoda, že jsme víc těch situací nepotrestali gólem. Třeba by to taky bylo jiný, kdybychom v zápase vedli. Bude stačit, když šance proměníme 17. února doma proti Příbrami. To je daleko důležitější.

Jedna z brejkových situací vedla k našemu gólu, kdy Jakub Jugas získal míč a založil útočnou akci. Po vyražené střele jsi skóroval. Potěšil tě gól?

Kdo by byl nespokojený, když dá gól. Každý hráč je rád za gól. A já taky, protože jich moc nedávám. Naštěstí to tam ke mně propadlo a důležitý bylo, že jsem nestřílel hned z první. Kluci mi křikli, že jsem sám, tak jsem si to mohl připravit a propálit to.

Náš soupeř poslal do druhého poločasu celou novou jedenáctku. Bylo to o to těžší ve zbytku zápasu?

Byli o malinko živější (směje se). Ale ne, v desáté minutě jsme to rozběhali a myslím si, že jsme se pak na hřišti cítili dobře. Je to samozřejmě nepříjemný, když soupeř vystřídá celý tým, ale na hřišti se to dá zvládnout.

Dostali jsme dva góly ze standardních situací. Co jim podle tebe předcházelo?

U té první musíme uznat kvalitu soupeře. Mají hodně technické hráče a hodně to ťukali. To, co udělali před prvním gólem, šlo zastavit jen faulem. Trefil to pak hezky. Ta penalta byl trochu sporný moment. Spíš se do sebe oba zahákli nohama. Určitě to mrzí. Ale oni měli i šance ze hry, my taky. Jak říkám, bylo to docela otevřené utkání a muselo to bavit i fanoušky. Jsme rádi, že přijeli i fanoušci z Jablonce. Bylo to pro mě překvapení, že tam byli.

Několik našich fans vyrazilo do Španělska na prodloužený víkend. Potěšilo vás to, když byli před zápasem na stadionu?

Stoprocentně to potěšilo. Nečekal jsem, že by přijeli. Všimli jsme si toho před zápasem. Povzbuzovali a pro nás to bylo určitě zpestření. Dneska přišli na trénink nás pozdravit. Prohodilo se pár slov a udělali jsme si společnou fotku.

Co je podle tebe ještě potřeba vypilovat před startem jarních odvet?

Myslím si, že ještě spousta věcí se dá vypilovat. Ale už se tady pomalu bude dávat dohromady sestava, nějaké taktické věci a tak. Všichni víme, že máme ještě tři týdny čas a každým tréninkem rosteme. Budeme věřit, že to vyladíme přesně pro tu jarní část ligy.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.