Rozhovor
12
leden
2018

Jan Hanuš se na zápas s Jihlavou těší


Vůbec poprvé od přestupu do Jablonce by se mohl brankář Jan Hanuš postavit proti svému bývalému týmu. Již teď v sobotu na Tipsport lize. "Zápas chceme zvládnout a vyhrát," říká Jan Hanuš.

Přípravná utkání 2017/2018 | přát.


2
:
1
0:0

Branky JAB: 68. Pernica, 70. Diviš

Branky JIH: 80. Klíma


V sobotu nás čeká první zápas proti Jihlavě po tvém přestupu do Jablonce. Je to sice příprava, ale bude to pro tebe jiné utkání než s ostatními soupeři?

Je to jiné. V Jihlavě jsem nějaký čas strávil. Stejně by takový zápas přišel dřív nebo později. Čím dřív, tím líp. Na zápas se těším, ale chci se soustředit spíš na sebe. Ne na to, že hraju proti klukům, se kterými jsem byl ještě v prosinci v šatně. Bude to samozřejmě zvláštní zápas, ale chci ho zvládnout, pomoct týmu a hlavně ho chceme vyhrát.

Je to sice přípravné utkání, ale bavili jste se v kabině o nějaké případné prémii za výhru? O nějakém občerstvení třeba?

Takové motivační prvky bývají třeba až v lize. Myslím si, že teď ne, maximálně by kluci něco řekli, tak bych něco do šatny dal (směje se). Nic to ale nemění na tom, že zápas chceme vyhrát a celkově ho zvládnout dobře.

Tipsport liga je tradiční zimní turnaj i pro ligová mužstva. Berete to s hráči víc prestižně než klasické přípravné zápasy?

Přiznám se, že dřív jsem to nějak nevnímal. Pořád je to příprava, ale hraje se proti ligovým mančaftům. I když se hráči často střídají nebo týmy zkouší hráče. Ale zápasy jsou kvalitní a pro přípravu je to dobré. Tipsport ligu vnímáme pozitivně a je to i vcelku hodně sledovaný turnaj.

V našich skupinových zápasech v Tipsport lize bude v akci také videorozhodčí. Jak vnímáš tuto novinku?

Už v minulosti jsem si říkal, že je video pro fotbal důležité. Je spousta sporných momentů, které rozhodují zápasy. Tohle je sice přípravný turnaj, ale pak jsou turnaje jako EURO, mistrovství světa nebo třeba soutěž jako Liga mistrů, tak to může rozhodnout jeden moment, který rozhodčí třeba neviděl. Myslím si, že video je správná volba. A že to takhle je i na turnaji, tak to beru pozitivně. Rozhodčí to mají často těžké, a když udělají chybu, hned se to zpochybňuje. Ale nemají to jednoduché.

Jak zatím hodnotíš první týdny zimní přípravy?

Hodnotím je pozitivně. Jsem v novém týmu, je to pro mě nová motivace a výzva. Chci to zvládnout, tréninky mě baví. A samozřejmě se chci dál zlepšovat a pomoct týmu, abychom byli úspěšní. Parta kluků je tady výborná, takže si to užívám.

Začátek zimní přípravy je směřován zejména na nabírání kondice. Jak to s hráči v kabině snášíte?

Jako brankáři to máme rozdělené. Často jsme to měli tak, že brankáři byli dopoledne sami a odpoledne s hráči na hřišti. Je to i dost náročné, ale děláme věci, které jsou pro brankáře důležité. A takhle mi to vyhovuje. Jsem za to rád a hlavně Michal Špit se tomu věnuje dobře. Na každý trénink je připravený, je super, že jsou tréninky pestré a mezi brankáři máme dobrou atmosféru. Navzájem se i posouváme dál.

Michal Špit je členem Klubu ligových brankářů za více jak 100 vychytaných nul. Věříš, že se právě od takové osobnosti můžeš ještě hodně naučit?

Určitě jo. Ligu dlouho chytal a má hodně zkušeností. Často se o věcech, které je potřeba dělat, bavíme. Je to dobře, já to jen kvituji a beru to tak, že nám chce takhle pomáhat. Je to super. Věřím, že to takhle bude klapat pořád.

Závěrečnou část zimní přípravy strávíme na herním soustředění v Portugalsku, kde umělku vystřídá přírodní tráva. Těšíš se na to?

Těšíme se na to. Vždycky se tím zimní příprava trochu rozbije. Člověk je teď furt na umělce, i když není taková zima, jako bývala. V Portugalsku to bude příjemnější a podmínky budou určitě dobré. Budeme tam hrát tři kvalitní zápasy, budeme na přírodní trávě. Je to jedině dobře, že můžeme jet ven. Před rokem jsem zažil s Jihlavou, kdy jsme nikam nejeli. Byli jsme šest týdnů na umělé trávě dvakrát denně. Bylo to takové na hlavu, hodně dlouhé a náročné. A z toho pak podle mě plynula některá zranění, která na jaře přišla. 

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.