červen

Ján Greguš míří do FC Kodaň

Slovenský reprezentant Ján Greguš přestupuje do celku dánského mistra FC Kodaň.

Ve dnech, kdy 25-letý záložník bojuje se slovenskou reprezentací o historický postup ze základní skupiny na EURO 2016 ve Francii, vyvrcholila jednání o přestupu do klubu z dánské metropole. "Greguš se v našem dresu vypracoval mezi nejlepší hráče české ligy na své pozici. Proto nebylo divu, že se objevilo několik zájemců o jeho služby. Nabídka dánského mistra byl atraktivní jak pro hráče tak i pro náš klub. Jánko odvedl za Jablonec dobré služby a patří mu náš dík. Přejeme mu do jeho další kariéry hodně zdraví a úspěchů," řekl k odchodu slovenského reprezentanta Výkonný ředitel klubu Petr Flodrman. Bližší detaily k transferu včetně přestupové částky nebude klub zveřejňovat.

Greguš patřil mezi opory záložní řady zelenobílých hned od svého příchodu z Baníku Ostrava v polovině sezóny 2014/15. Rodák z Nitry odehrál v našem dresu celkem 38 ligových zápasů, ve kterých si připsal šest branek a tři asistence. S Jabloncem se podíval poprvé také do evropských pohárů, kde bojoval o premiérovou kvalifikaci do skupiny Evropské ligy. Nastoupil do všech čtyřech zápasů a vstřelil jeden gól, díky kterému se nám podařilo vyřadit právě FC Kodaň, nového zaměstnavatele Jána Greguše. Zapsat do dějin se Greguš mohl v domácí odvetě play-off Evropské ligy s Ajaxem, kdy za stavu 0:0 mohl poslat náš tým do vedení z penalty. Bohužel trefil jen tyčku a nakonec jsme zůstali před branami skupiny Evropské ligy.

Slovenský záložník tak učinil další velký krok ve své kariéře. "Všechno se událo v průběhu pár hodin, když jsem se tady ve Francii dozvěděl, že na klub dorazila zajímavá nabídka od FC Kodaň. Trenér tam o mě projevil zájem. Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu, kteří v Jablonci působili a působí. Děkuji také fanouškům, s kterými jsme společně zažili úspěchy i neúspěchy. Věřím, že budou kluky podporovat ještě více než doposud a že zažijí s Jabloncem ještě hodně vítězství a triumfů. Dík patří také panu Zikovi, který zkompletoval přestup a panu Peltovi, s kterým byla komunikace a férovost vždy na nejvyšší úrovni," řekl ke svému rozhodnutí Greguš.

Také my děkujeme, Jánko!