Aktualita
19
červen
2016

Ján Greguš míří do FC Kodaň


Slovenský reprezentant Ján Greguš přestupuje do celku dánského mistra FC Kodaň.

Ve dnech, kdy 25-letý záložník bojuje se slovenskou reprezentací o historický postup ze základní skupiny na EURO 2016 ve Francii, vyvrcholila jednání o přestupu do klubu z dánské metropole. "Greguš se v našem dresu vypracoval mezi nejlepší hráče české ligy na své pozici. Proto nebylo divu, že se objevilo několik zájemců o jeho služby. Nabídka dánského mistra byl atraktivní jak pro hráče tak i pro náš klub. Jánko odvedl za Jablonec dobré služby a patří mu náš dík. Přejeme mu do jeho další kariéry hodně zdraví a úspěchů," řekl k odchodu slovenského reprezentanta Výkonný ředitel klubu Petr Flodrman. Bližší detaily k transferu včetně přestupové částky nebude klub zveřejňovat.

Greguš patřil mezi opory záložní řady zelenobílých hned od svého příchodu z Baníku Ostrava v polovině sezóny 2014/15. Rodák z Nitry odehrál v našem dresu celkem 38 ligových zápasů, ve kterých si připsal šest branek a tři asistence. S Jabloncem se podíval poprvé také do evropských pohárů, kde bojoval o premiérovou kvalifikaci do skupiny Evropské ligy. Nastoupil do všech čtyřech zápasů a vstřelil jeden gól, díky kterému se nám podařilo vyřadit právě FC Kodaň, nového zaměstnavatele Jána Greguše. Zapsat do dějin se Greguš mohl v domácí odvetě play-off Evropské ligy s Ajaxem, kdy za stavu 0:0 mohl poslat náš tým do vedení z penalty. Bohužel trefil jen tyčku a nakonec jsme zůstali před branami skupiny Evropské ligy.

Slovenský záložník tak učinil další velký krok ve své kariéře. "Všechno se událo v průběhu pár hodin, když jsem se tady ve Francii dozvěděl, že na klub dorazila zajímavá nabídka od FC Kodaň. Trenér tam o mě projevil zájem. Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu, kteří v Jablonci působili a působí. Děkuji také fanouškům, s kterými jsme společně zažili úspěchy i neúspěchy. Věřím, že budou kluky podporovat ještě více než doposud a že zažijí s Jabloncem ještě hodně vítězství a triumfů. Dík patří také panu Zikovi, který zkompletoval přestup a panu Peltovi, s kterým byla komunikace a férovost vždy na nejvyšší úrovni," řekl ke svému rozhodnutí Greguš.

Také my děkujeme, Jánko!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.