Jak na houpačce, už i hokej se hraje kratší dobu

AC Sparta Praha FK Jablonec
MOL Cup, SF st 2. 3. 2022, 18:00

Průtahy v semifinále, které vedly až k jedenáctiminutovému nastavení a vyrovnání Sparty, opět pořádně dopálily jabloneckého kouče Petra Radu. Jak hodnotil náš trenér vyřazení na Letné?

Jablonecký lodivod Petr Rada musel soupeři k postupu pogratulovat, ale své svěřence za statečný výkon pochválil. „Mrzí nás to, byli jsme blízko. Byl to fotbal jak na houpačce. Vedli jsme, pak prohrávali, pak vedli a pak jsme tahali za kratší konec. Vstoupili jsme do toho slušně, nenechali jsme se zatlačit. Víme, že Sparta není v komfortní situaci. Dobře jsme se pohybovali, vyšla nám jedna situace a vedli jsme Malínským. Před odchodem do kabin jsme bohužel inkasovali, což bylo nepříjemné, ale asi to odpovídalo předvedené hře. Po obrátce jsme inkasovali druhý gól, ale hráli jsme aktivně a otočili zápas dvěma góly. To nebyla náhoda. Kolik že se nastavovalo, dvacet? Myslel jsem si, že jsme snad v hokeji. Ani jeden tým nechtěl do prodloužení, oba čekají těžké víkendové zápasy. Bohužel hned v začátku prodloužení jsme inkasovali, kvalita Hložka který se uvolnil, se ukázala. Pak už se to tak dohrávalo. Mrzí mě to. Sparta dala o jeden gól víc a je ve finále,“ konstatoval jablonecký kouč.

„Hráčům jsem poděkoval, dali jsme i mladší kluky, kteří si vyzkoušeli atmosféru na Spartě. Venku jsme dali tři góly, aspoň bod bychom pak měli urvat. Doteď jsme moc góly nedostávali, dnes tři,“ uvedl dále Rada. Na otázku novinářů, zda-li bude hráčům vyčítat vyrovnávající gól v 95. minutě, jablonecký lodivod odvětil. „Nemám hráčům co vytknout, protože to roh nebyl. Hráče jsem musel po zápase uklidňovat,“ přiznal náš kouč, kterého rozčilovaly průtahy ve hře s videorozhodčím. „Už se mi zdá, že i hokej se hraje kratší dobu. Rozhodčí se šťourá v uchu sedm minut, proč tohle nerozhodne do minuty? Dokud budu žít, video pro mě nerozhoduje. Vždyť jsou to alibisti, pomezní nezvednou ofsajd, hráči se mezitím můžou zranit. Nebo dnes ta situace, kdy se rozhodčí jde podívat na video a povolá si aktivního pomezního, aby se šel podívat taky nebo snad aby se zahřál? Mohl povolat k videu i třetího a mohli tam dát mariáš. Vždyť když sem půjdou děti na fotbal, tak tady příště umrznou. Více co ale, tohle všechno jsou maličkosti oproti tomu, že na Ukrajině je válka,“ zakončil trenér vyřazeného Jablonce hodnocení semifinálového zápasu MOL Cupu.