Jablonečtí si před odjezdem zahráli se Mšenem

FK Jiskra Mšeno FK Jablonec
0:7
Přípravná utkání, příp. st 12. 7. 2017, 17:00

Náš tým si ještě před odjezdem na herní soustředění zahrál na trávě v Rychnově s divizním nováčkem Jiskrou Mšeno. Zápas byl nakonec čtvrt hodiny před koncem předčasně ukončen pro silný déšť.

Meteorologové hlásili na středeční odpoledne četnější srážky a předpověď se jim dokonale vyplnila. Především v druhé půli přišel vydatný déšť doprovázený bouřkou až se obě mužstva dohodla na předčasném konci přípravného utkání. „Pršelo opravdu vydatně a nevypadalo to na nějaké zlepšení. Pokračovat v tom asi nemělo cenu,“ konstatoval jablonecký kouč Zdeněk Klucký, když utkání hlavní sudí v 77. minutě předčasně ukončil za stavu 7:0 pro ligový tým.

Zápas v Rychnově u Jablonce ale začal mnohem lépe divizní nováček. Hned v úvodu měl dvě velké příležitosti, v obou ale podržel jablonecký tým brankář Valeš. Chytil tutovku Krejčíkovi a vzápětí vyrazil také Rozkovcův pokus mířící k tyči. Do vedení šel ale brzy favorit přípravného utkání, v 7. minutě skoroval Mihálik, jenž byl na konci rychlého přečíslení. Ve 22. minutě adresoval ideální přihrávku za obranu Považanec a prakticky do prázdné branky zvyšoval Mehanović. Jen o dvě minuty později posadil ideální centr Mehanović na hlavu Mihálika, který bezpečně trefil třetí branku. Po půlhodině hry vybojoval ve středu hřiště balon Janetzký, přestože mohl postupovat a zakončit sám, přihrál Divišovi na čtvrtou trefu zelenobílého celku. Pátý gól si jablonečtí připsali do rozhozené obrany Jiskry zásluhou Mihálika, který tak zkompletoval hattrick. Na půltucet branek zvyšoval do poločasu Diviš z penalty.

Do druhého poločasu jablonecký kouč poslal další hráče, tak aby si všichni zahráli. Druhá pětačtyřicetiminutovka ale už nebyla tak efektivní, navíc se přidal již zmiňovaný silný déšť. Gólově udeřilo už jen po ráně Zeleného, kterou tečoval do sítě Doležal. Těsně vedle pak skončil pokus Trávníka. Čtvrt hodiny před koncem byl pak přátelský zápas se sílícím deštěm ukončen. „Místo tréninku jsme si zahráli. Je vidět, že kluci ze Mšena začali trénovat před dvěma dny, síly jim ubývají a bylo to na tom zápase vidět. My jsme měli ráno těžký trénink a teď jsme to na hřišti vyběhali formou hry, každý z hráčů si zahrál poločas,“ řekl po zápase trenér Klucký.

Jeho družina vyrazí už v pátek ne herní kemp do Rakouska, v jakém složení? „Je nás momentálně 19 hráčů a 3 brankáři, tak jedeme vlastně všichni. Nezůstává jen Mára Kodr, kterého jsme zkoušeli, na post stopera máme teď vlastně hned pět hráčů. Jinak pojedeme všichni,“ dodal Klucký.