Jablonecký dorost U19 vyhrál na Dukle

FK Dukla Praha FK Jablonec
Česká liga dorostu U19, 11. kolo ne 21. 10. 2018, 10:15

V utkání 11. kola České ligy zvítězil jablonecký starší dorost v Praze nad Duklou B 3:0 (2:0). O zaslouženou výhru se postaral dvěma góly Podzimek a třetí přidal Matěj Javůrek.

Po úvodním oťukávání přišla první střela zápasu až v 16. minutě, kdy střelu Trávníčka Mazánek lapil. Ve 22. minutě střela z 25-ti metrů Černáka šla mimo branku. V 31. minutě gólman domácích Trávníček vyrazil prudkou ránu Podzimka. V 34. minutě byl před vápnem sražen Velich a z následného trestného kopu Podzimek přesnou střelou podél zdi k levé tyči skóre zápasu otevřel. V další minutě další dalekonosný pokus Černáka branku přeletěl. V 39. minutě zvýšil skóre svou druhou brankou Podzimek, když zblízka dotlačil míč do sítě po centru Urbánka z pravé strany.

Druhý poločas probíhal vyrovnaně až do 66. minuty, kdy hosté zvýšili tempo zápasu. V této minutě pronikl Kinčl do vápna a jeho střela branku těsně minula. V 74. minutě Matěj Javůrek přeloboval domácího gólmana – 0:3. Další šance jabloneckých pak už zůstaly nevyužity. Dvě měl Černák, po jedné Pour, Jákl a Matěj Javůrek.

Komentář trenéra Michala Kolčavi:

"Utkání začali lépe domácí, my jsme se 15 minut „hledali“ a zvykali jsme si na těžký terén. Pomalu jsme se ale dostávali do tempa a od 25 minuty jsme začali domácí přehrávat. Hlavně jsme se zlepšili v pressingu a dařilo se nám získávat míče díky úspěšným soubojům. Směrem dopředu nám to ale přílíš nešlo. Jsem rád, že jsme si pomohli standartkou, kdy Podzimek nádherně obstřelil zeď a po hezké akci Urbánka, který prošel přes tři hráče zvýšili zaslouženě na 2:0. V druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře, byla na nás vidět chuť dát další branky což se povedlo nádhernou střelou Javůrka. Zbytek utkání byla naše nejhorší pasáž na míči, kdy jsme byli zbrklí, zahazovali šance a utkání „jen dohráli“. Jinak musím tým pochválit za způsob jakým jsme utkání hráli, dobře jsme plnili taktické pokyny při napadání. Soupeři jsme toho moc nedovolili. Dnes bych vyzdvihl oba stopery, kteří hráli většinou 1:1 a byli téměř bezchybní, ostří a v rozehrávce přesní. Je na nás vidět, že jsme poslední dobou „v pohodě“ .

Author Redakce