Jablonec zakončí rok na hřišti ligového suveréna

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
HET liga, 16. kolo so 2. 12. 2017, 19:00

Poslední zápas letošního roku odehrají naši fotbalisté na hřišti současného lídra ligové tabulky. Jablonec se představí v sobotu navečer na hřišti vedoucí Viktorie Plzeň.

Plzeňští fotbalisté vedou tabulku HET ligy s jedenáctibodovým náskokem na druhou Olomouc. Za celý podzim klopýtli jen jednou. V minulém kole skončila jejich senzační série šestnácti výher v řadě na trávníku v Teplicích, kde Západočeši remizovali 0:0. Svěřenci trenéra Vrby si tak s předstihem zajistili titul půlmistra a nechali za očekáváním především obě pražská „S“, která mohutně zbrojila zejména kvůli vidině přímého postupu do Ligy mistrů.

Viktoriáni se totiž místo nákladných cizinců soustředili především na návrat úspěšného kouče Vrby. Tomu se sice nepovedlo prokousat s týmem do milionářské Ligy mistrů, když ztroskotal na rumunské Bukurešti. Ale v play-off Evropské ligy jeho tým zdolal kyperskou Larnaku a prokousal se do její základní skupiny. Zde se jim ale už rumunské FCSB podařilo porazit a spolu s nimi si v minulém kole vybojovali postup do jarní fáze evropské soutěže. Plzeň tak šlape zároveň na domácí i evropské scéně a kouč Vrba může být navýsost spokojen. Jak hodnotí především úctyhodný ligový náskok? „Z našeho pohledu to bylo fantastických 15 kol. Uhrát v nich 43 bodů je výborný vstup do soutěže. Všichni v klubu si toho ohromně vážíme. Náš herní projev navíc měl svou tvář, takže já jsem s podzimní částí spokojený," pravil v minulém kole kouč Vrba po bezbrankové remíze v Teplicích. Proti Jablonci se Západočeši budou muset v sobotu obejít bez vykartovaného obránce Limberského, zranění do zápasu zřejmě nepustí Baránka, otazníky jsou dále nad startem Zemena a Krmenčíka. „Žádný tým není jednoduchý, Jablonec je ve středu tabulky a má v dohledu pohárové příčky. My ale chceme být doma nadále stoprocentní. Doufám, že fanoušky zahřejeme naším fotbalem," plánuje kouč Viktorie.

Jablonecké fotbalisty nečeká v předehrávaném jarním kole lehká úloha. V minulém zápase ale dokázali v domácí derniéře obrat i dalšího z favoritů soutěže, když na Střelnici remizovali 1:1 s pražskou Slavií. "Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Pokud ale hrajete proti týmu, který je na prvním místě tabulky s čtrnácti výhrami a jednou remízou, je to těžké. Chceme v Plzni dokázat něco, s čím málokdo počítá. Na podzim jsme poslední mužstvo, které jim může vzít tři body. Budeme se snažit, aby se překvapení zrodilo. Máme k dispozici celý kádr, všichni jsou připraveni jít do zápasu," říká k poslednímu duelu podzimu v Plzni trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

Do jablonecké sestavy se nyní mohou vrátit jak útočník Tecl, tak po odpykání karetního trestu i středopolař Trávník. Podzimní vzájemný zápas na Střelnici sice vyhráli plzeňští gólem Hájka, ale i přes prohru odehráli naši hráči velmi dobrý zápas, kterému bohužel scházel jen bodový zisk. V Plzni se nám naposledy podařilo naplno bodovat loni na jaře v posledním ligovém kole, když Viktoriáni přebírali svůj poslední mistrovský titul, Jablonec zde tehdy vyhrál dvěma góly Mingazova 2:1.

Utkání začíná v sobotu 2. prosince od 19 hodin v Doosan aréně v Plzni

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek, Ginzel.

Delegát: Zeman Libor, Šotek Jan.