This text will be replaced
duben

Jablonec začal v omezeném režimu trénovat

Aktuálně třetí tým ligové tabulky FK Jablonec začal v pondělí se společnými tréninky v přísném režimu podle manuálu Ministerstva zdravotnictví ČR a Ligové fotbalové asociace.

Tým Petra Rady v pondělí 20. dubna zahájil skupinové tréninky během epidemie koronaviru. Právě od pondělí přišla první vlna uvolnění opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a profesionální sportovci mohli začít trénovat v omezeném režimu a za přísných hygienických opatření – dezinfekce v tréninkovém areálu, žádné souboje ani kontakty se spoluhráči, vlastní lahev na pití pro každého hráče. Navíc se všechny tréninkové pomůcky musí po každé tréninkové jednotce ošetřit dezinfekcí.

I přes řadu omezení a opatření si hráči první den „pohromadě“ užili. Nejinak to vnímal i kapitán Tomáš Hübschman. „Samozřejmě jsme všichni rádi, že jsme se mohli vidět alespoň takhle po skupinkách a mohli jsme začít spolu trénovat. Doba individuálních tréninků byla dlouhá. Fotbal je kolektivní sport a nás baví atmosféra a zábava v kolektivu. Individuální trénování sice něco přináší, ale nedává takovou radost,“ říká zkušený kapitán Hübschman.

„Je dobré, že jsme mohli být zase na hřišti, i když jen v menších skupinkách, ale byli jsme s balonem. Takže to hodnotím kladně. Věřím, že se omezení budou postupně uvolňovat a za nějakou dobu bychom už mohli trénovat jako celý tým. Teď jsme v rozestupech, jsou tam nějaké přihrávky a střelba. Je to omezené tím, že jsme dál od sebe. Takže spíš jen to, co se dá dělat. Hrát hry se teď nedají, ale věci s míčem dělat můžeme. Alespoň si zase míč osahat,“ líčí své dojmy z návratu na hřiště útočník Martin Doležal.

"Chybělo to všem, nejen hráčům, trenérům a funkcionářům. Je to naše práce, baví nás to a udržuje nás to v každodenním napětí. Nevidím na nikom, že by se do tréninkového procesu vracel s nechutí," líčí první den skupinových tréninků trenér Petr Rada. "Chuť je na hráčích vidět," dodal zkušený trenér.

Doporučení MZ ČR k uvolnění opatření od 20. 4. 2020

Podmínky pro venkovní tréninkové aktivity profesionálních sportovců s vyloučením veřejnosti v menších skupinách za přesně definovaných podmínek

• Trénink probíhá na venkovním sportovišti bez přítomnosti veřejnosti,
  • na sportovišti se nachází jen skupina společně sportujících sportovců, která nepřesahuje ve stejném čase 8 osob, a nezbytně nutné osoby z realizačního týmu,
  • mezi sportovci a ostatními osobami bude zachovávána vzdálenost nejméně 2 metry,
  • sportovci v době tréninku nejsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének,
  • nebudou prováděna kontaktní, soubojová cvičení,
  • na sportovišti bude k dispozici nádoba s dezinfekčním prostředkem na dezinfekci rukou,
  • nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení,
  • lze připustit používání záchodů za podmínek, že je nastaven režim tak, aby se ve vnitřních prostorech nepotkávalo vícero osob; v těchto případech je však třeba zabezpečit provádění zvýšených hygienických opatření zejména dezinfekce rukou, ale také míst, kterých se běžně dotýkají ruce,
  • po skončení tréninku bude prováděna pravidelná dezinfekce všech použitých tréninkových pomůcek.