Jablonec vyráží do Skotska k odvetě EL

Celtic FC FK Jablonec
3. předkolo UEL, 2. kolo čt 12. 8. 2021, 20:45

Už tento čtvrtek čeká na jablonecké fotbalisty odveta 3. předkola Evropské ligy na půdě Celtic FC. Náš tým se dnes leteckým speciálem přesouvá do dějiště zápasu.

Cíl cesty - skotské Glasgow. V největším městě Skotska čeká náš tým v podvečer oficiální předzápasový trénink a mediální povinnosti. Sledujte klubový web a sociální sítě, kde vám budeme zprostředkovávat výstupy.

První pohárové klání mezi slavným Celticem a Jabloncem skončilo na jablonecké Střelnici minulý čtvrtek přestřelkou a výhrou hostujícího týmu 2:4. Mnohem výhodnější pozici k postupu do další fáze tak mají Skotové. Doma je navíc požene početné publikum na ikonickém stadionu Celtic Park, kam může přijít poprvé po rozvolnění kapacity i přes šedesát tisíc fanoušků.

Do Celtic Parku se klub přestěhoval už v roce 1892. Poslední přestavba tohoto svatostánku skončila v roce 1998 a stála přibližně 40 milionů liber. Parkhead či Paradise, jak se stadionu Celticu často přezdívá, je jedním z nejpopulárnějších stadionů na britských ostrovech s kapacitou 60 832 míst. O fanoušcích Celticu se traduje, že patří mezi nejlepší na světě, mezi jejich klubový popěvek patří slavná píseň z muzikálu Carousel - You’ll never walk alone (Nikdy nepůjdeš sám). Teď si atmosféru ostrovního fotbalu budou moci na vlastní kůži poprvé v historii jabloneckého klubu vyzkoušet i naši hráči.

Oba kluby se na čtvrteční odvetu naladily rozdílně, zatímco Celtic si doma v lize smlsnul šesti góly na Dundee FC, k čemuž hattrickem přispěla i nová akvizice japonský útočník Furuhashi, Jablonec doma jen remizoval s Bohemians 1905 2:2.

Postupující z naší dvojice narazí v posledním kole před skupinami (v Play-off Evropské ligy) na holandský Alkmaar. Naopak poražený z našeho dvojzápasu se přesune do Play-off Konfederační ligy, kde v dalším dvojzápase poměří síly s lepším z dvojice Tobol Kostanay / MŠK Žilina.

Čtvrteční odvetný duel z Celtic Parku odvysílá přímým přenosem sportovní stanice ČT Sport, zápas budou rozhodovat němečtí sudí.

Utkání začíná ve čtvrtek 12. srpna od 20:45 hodin v Celtic Parku v Glasgow

Rozhodčí: Daniel Siebert - Jan Seidel, Lasse Koslowski (Daniel Schlager)