Jablonec versus Plzeň. Zápas podzimu je tu!

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
Synot liga, 16. kolo ne 30. 11. 2014, 17:15

Poslední listopadový den se na jablonecké Střelnici odehraje jedno z nejexponovanějších utkání letošního ročníku! Na sever Čech dorazí aktuální lídr ligové tabulky z Plzně, který si to v přímém souboji rozdá s naším Jabloncem o nejvyšší příčky SYNOT ligy!

Plzeňští se museli v minulém kole rehabilitovat za nevydařený prohraný zápas v Jihlavě. Po zápasech konkurentů Sparty a Jablonce ale dokázali Západočeši v dohrávce porazit Bohemians 1905 2:1 a pozici lídra soutěže si vzali zpět. Díky tomu se stali podzimními půlmistry. Přesně po polovině soutěže je tak vrchol tabulky opravdu našlapaný, tři nejlepší jsou seřazeni jen v miniaturních rozestupech, co bod, to jedno mužstvo! „Vytvořila se nesmírně silná trojka, budou to dostihy. A že tu jsou hned tři dostihoví koně, no to je přeci fajn, ligu to dělá zajímavější,“ přemítá kouč vedoucí Plzně Miroslav Koubek.

V neděli se proti sobě postaví první a třetí celek ligového pelotonu, dva nejofenzivnější týmy ligy, třaskavý souboj na úplný závěr letošního roku snad nemůže mít ani větší náboj. „Jenže nás současná pozice nelimituje a ani nás nedostává pod tlak,“ přibližuje aktuální rozpoložení z jablonecké kabiny asistent hlavního kouče Jiří Chytrý. „Nebojíme se a ani nevnímáme přehnané cíle a očekávání,“ prozrazuje jablonecký asistent.

Jablonec na podzim hned v druhém kole podlehl v Doosan aréně plzeňským 1:3, jenže od té doby si v létě nově utvořený jablonecký tým prošel určitým vývojem. „Už jsme v jiné pozici, jsme o patnáct kol dále. Naše výsledky i postavení nás opravňují k většímu sebevědomí a lepšímu rozpoložení, než tomu bylo na začátku sezony. Věřím, že poslední duel sezony zvládneme před našimi fanoušky herně i výsledkově. Bylo by úžasné, kdyby se nám tak povedlo uzavřít tolik úspěšný podzim,“ uvedl asistent Chytrý.

Jako významný duel vnímá nedělní klání na Střelnici i trenér soupeře. „Všeobecně vzájemné souboje těch tří týmů z čela budou klíčové, možná i rozhodující,“ odhaduje Koubek. „Jablonec prokazuje vyspělost týden co týden. Předvádí atraktivní fotbal s ofenzivním pojetím. Věřím, že nedělní zápas nabídne kvalitní podívanou. My ale chceme přezimovat první a proto pojedeme do Jablonce pro vítězství. Pokud chceme být úspěšní, musíme nedělní utkání zvládnout stejně tak, jako dalších čtrnáct jarních zápasů,“ burcuje kouč Viktoriánů.

Kdo z koho? Přijďte podpořit zelenobílý tým v posledním zápase letošního roku tuto neděli na jabloneckou Střelnici!