Jablonec v neděli na půdě vedoucí Plzně

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 12. kolo ne 24. 10. 2021, 16:00

V neděli se Radův Jablonec představí na půdě vedoucího týmu ligové soutěže. Viktoria Plzeň se oklepala z neúspěšné evropské kvalifikace a ligu prozatím vede s čtyřbodovým náskokem.

Nový soutěžní ročník nezačal pro Viktorii nejlépe. Pátý celek loňské sezony se netajil přáním probít se do základní skupiny Konferenční ligy, jenže to se mu nepovedlo. Západočeští fotbalisté nezvládli poslední krůček před branami a stopku jim v odvetě vystavilo bulharský CSKA Sofia. Plzeňští tak musí zkousnout v řadě třetí rok bez pohárů i příjmů od UEFA.

Jiný příběh píše ale fotbalová Plzeň v tuzemské FORTUNA:LIZE, možná i proto, že nemusí přepínat mezi evropskými soutěžemi a českou ligou. Bílkův tým sice neoslňuje hrou ani počty gólů, přesto pečlivě sbírá body a vyhřívá se na samém čele ligového pelotonu. V jedenácti odehraných zápasech si připsal deset vítězství, z toho devět jen o jediný gól! K jedinému vítězství o více branek Viktoria dokráčela proti Karviné (2:0), jedinou porážku utrpěla s nováčkem z Hradce Králové (0:1). S nasbíranými třiceti body tak plzeňští fotbalisté vedou ligovou soutěž s čtyřbodovým náskokem před druhou Spartou. „Jsme rádi, že jsme na čele, takže sílu v týmu máme. Víme, že naše hra musí být kvalitnější. Co nás trápí, je herní stránka, která musí být o něco lepší, tak aby nebyly zápasy tak hektické,“ ví plzeňský kouč Michal Bílek. „Čeká nás teď těžká série, ve které se ukáže naše opravdová síla. Jablonec nemá moc bodů, ale má výborný tým,“ říká před nedělním duelem kouč Viktorie.

Náš nedělní soupeř oslavil nedávno sto deset let od založení a připravuje se na vstup nového investora. Ve Štruncových sadech nebyl nikterak čirý ruch ani v letním přestupovém okně. Plzeň opustil jen reprezentační stoper Brabec (Aris Soluň), dále pak proběhla výměna záložníků s polskou Poznaní, tam zamířil Ba Loua, opačným směrem šel exjablonecký Sýkora.

Jablonečtí fotbalisté se oklepávají ze čtvrtečního zápasu skupiny Evropské konferenční ligy UEFA s dánským Randers FC, kde Radově družině uteklo vítězství mezi prsty díky penaltě v poslední minutě zápasu. „Kdybychom vyhráli, bylo by to povzbuzující. Takhle hráči cítili křivdu, když v závěru přišli o výhru. Musíme se opět přeorientovat na ligu, jedeme do Plzně, která je první v tabulce. Nečeká nás tam nic lehkého. Máme jen krátký čas na odpočinek. Doufám, že zranění, které po čtvrtku máme, nebudou delšího rázu, musíme se dát do kupy. Čeká nás možná těžší soupeř než Randers, hlavně bude v domácím prostředí,“ odhaduje Rada.

Oba nedělní soupeře čeká v lize 49. vzájemný zápas, 22x z těchto měření sil vyšel vítězně náš soupeř, 15x Jablonec a 11x se týmy rozešly smírně remízou. Kdo se bude radovat v neděli navečer?

Utkání začíná v neděli 24. října od 16 hodin v Doosan aréně v Plzni

Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Vodrážka