Jablonec v Tipsport lize porazil Spartu B 3:2

FK Jablonec AC Sparta Praha B
3:2
Přípravná utkání, přát. út 11. 1. 2022, 10:30

V druhém zápase zimní Tipsport ligy jablonečtí fotbalisté porazili druholigovou rezervu pražské Sparty 3:2, u všech tří branek našeho týmu byl záložník Tomáš Malínský.

Jablonecký kouč Petr Rada tentokrát přivezl k zápasu jen patnáct hráčů a zvolil jinou variantu vytížení. „Minule jsme hráče prostřídali o poločase. Teď jsme se rozhodli pro jiný model, že necháme hráče hrát celý zápas a v sobotu využijeme v zápase s Bohemians druhou polovinu hráčů. I když je to ještě ve fázi, kdy bychom měli síly rozkládat,“ vysvětlil změnu náš lodivod.

V úvodu lapil hlavičku Turyna brankář Vajner, pak už ale přišly jablonecké šance. Nykrínovo zakončení skončilo jen rohovým kopem a po něm mířil Štěpánek hlavou nad břevno. Pak vystihl rozehrávku soupeře Malínský, jenže proti jeho střele z dvaceti metrů předvedl gólman soupeře parádní robinzonádu a míč lapil! Sparťané se připomněli zásluhou Vydry, ale dobrý obranný zákrok předvedl tentorkát stoper Štěpánek. Malínskému se střelba ze střední vzdálenosti zřejmě zalíbila, ve 28. minutě nádhernou nechytatelnou střelou z poza vápna poslal Jablonec do vedení 1:0! Náš tým dohrával poločas v tlaku, ale víc než Ikaunieksovu hlavičku už si vypracovat nedokázal.

Sparta do druhé půle vystřídala jedenáctky, naopak náš tým pokračoval ve stejném složení až do závěrečného střídání. Tři minuty po změně stran Kubista dobrým obranným zákrokem vybojoval balon a pak podél autové čáry rozjel útok Vaníčkem, jehož centr Ikaunieks hlavičkoval ke vzdálenější tyči, kde ho zblízka usměrnil do sítě číhající Malínský na 2:0!

Poté měl v rozmezí dvou minut tři dobré šance Vaníček, jenže dvakrát přestřelil a z otočky minul. V 57. minutě vymyslel Smejkal skvělou kolmici na zabíhajícího Malínského, ten ještě vyšperkoval akci na zcela volného Ikauniekse, který ve skluzu upravil na 3:0!

Jablonci vše hrálo do karet, další slibnou šanci zahodil po samostatné akci Surzyn. Pražané se dočkali snížení půl hodiny před koncem, po akci Schánělce skoroval Dudl na 3:1. Náš tým jakoby znervózněl v zadních řadách, a mohl být rád, že Žížala z otočky míč nasměroval mimo Vajnerovu tyč. Žížala se ale branky dočkal o deset minut později, když jablonecká obrana nedokázala včas uklidit míč do bezpeční a sparťanský útočník přesnou střelou k tyči snížil na 3:2. Víc šancí už utkání na obou stranách nenabídlo a Jablonec bere na pražském turnaji těsnou výhru.

Jablonecký kouč Petr Rada hodnotil utkání následujícími slovy. „Některé věci tam byly poměrně dobré. Ale to, co nás trápí, se nám stále opakuje. Vedeme 3:0 a místo abychom to dohráli, tak si necháme dát zase zbytečné dva góly. U těch inkasovaných branek jsme to mohli řešit úplně jinak a jednoduše. Směrem dopředu tam bylo dost dobrých věcí, ale směrem dozadu jsme udělali opět zbytečné chyby,“ připustil Rada. Náš kouč od začátku zimní přípravy využívá u mužstva služeb nové tváře v realizačním týmu v podobě Tomáše Čížka. „Tomáš dělá vedoucího mužstva a zároveň asistenta, připravuje například standardní situace a další věci. U něj je jedna velká výhoda podobně jako u Zdeňka Kluckého, želigu hrál, byl venku a ví, jak to chodí. Podobnou roli Tomáš zastával i u B-týmu, takže v tom není žádný problém. Teď se to vyměnilo, Zdeněk šel k mládeži a Číža nastupuje místo něj, dobré pro něj je, že zároveň studuje trenérskou licenci,“ dodal Rada.

Další zápas našeho týmu je na programu opět v rámci pražského turnaje, tentokrát v sobotu proti Bohemians 1905.

FK Jablonec – AC Sparta Praha B 3:2 (1:0)

Branky: 28. a 48. Malínský, 57. Ikaunieks – 60. Dudl, 70. Žížala

Sestava: Vajner – Holík, Štěpánek, Kubista, Surzyn – Hübschman – Malínský (86. Werani), Vaníček, Smejkal, Nykrín (86. Krob) – Ikaunieks (86. Torfiq)