Jablonec urval na Letné bod za remízu 1:1!

AC Sparta Praha FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA, 8. kolo ne 19. 9. 2021, 16:00

Po třech letech dokázali jablonečtí fotbalisté bodovat na Letné. Góly padaly v Praze na začátku obou poločasů, domácí šli do vedení ve 4. minutě Drchalem, tři minuty po změně stran srovnával na konečných 1:1 Čvančara.

Jedinou vynucenou změnu přichystal kouč Rada pro nedělní duel pohárových zástupců na Letné. Lehké zranění totiž nepustilo do hry útočníka Doležala, kterého v základní jedenáctce nahradil Čvančara.

Utkání nezačalo pro náš tým vůbec dobře, už ve 4. minutě se po sérií tří odrazů do zakončení sám před brankáře dostal útočník Drchal a dloubnutím přes Hanuše rozradostnil brzkým gólem letenské publikum – 1:0.

Také další ohrožení branky obstarali domácí, z vápna pálili Haraslín a chvíli poté i Drchal, obě střely stačili Jablonečtí srazit na roh. Sparta byla na v začátku zápasu stále na míči a naši hráči se museli mít na pozoru, už po dvaceti minutách vyfasovali tři žluté karty.

Jablonec se začal na Letné osmělil až po půlhodině hry. Kubista nejdříve nebyl přesný hlavou po rohovém kopu. Jen o minutu později dostal dobrý centr od kapitána Považance znovu Kubista, hlavou sklepl míč k Čvančarovi, ten ale odrytou branku hlavou přestřelil! Dobře se v domácím vápně s míčem uvolnil i Kratochvíl, jeho střela byla ale zablokovaná.

Čtyři minuty před poločasovou pauzou znovu zahrozila Sparta, Hancko nabil na hranici šestnáctky volnému Hložkovi, který naštěstí pro nás mířil těsně vedle pravé tyče Hanuše.

Tři minuty po změně stran Pilař na levé straně přiťukl míč do prostoru na Kroba, jeho ideální centr do šestnáctky proměnil hlavou ve vyrovnání svým třetím ligovým gólem v sezoně Čvančara na 1:1!

Jablonec vycítil šanci, v 55. minutě přispěchal s rychlým brejkem, který zakončoval Pleštil, jeho tečovaná střela se do branky ale nevešla. Pražané odpověděli parádní střelou střídajícího Karlssona, který si navedl míč před naše vápno, ale balon se z jeho kopaček snesl pár decimetrů od vzdálenější tyče! Další střídající hráč domácích Karabec vysunul do šance Hložka, brankář Hanuš ale stačil pokus mladého sparťana vyrazit!

Rázem se bylo na co dívat. Nitu vylekal pokusem ze střední vzdálenosti Houska. Na opačné straně si pohrál s jabloneckou obranou Karlsson, míč následně umístil vedle naší svatyně. V 75. minutě opět čaroval náš gólman Hanuš, skvělou robinzonádou vytěsnil parádní technickou střelu Karabce! Žluté kartónky z rukou rozhodčího Orla přibývaly zejména na naší strany, čtvrt hodiny před koncem jich naši hráči viděli už sedm!

Utkání se blížilo do svého závěru. Sparta měla dobrou příležitost po trestném kopu z hranice šestnáctky, ale Karlsson s ní nenaložil dobře. Jablonečtí fotbalisté už závěr zápasu i tříminutové nastavení ubránili a po třech letech si z Letné odvážejí bod za remízu 1:1! Sparta poprvé doma ztratila pod koučem Pavlem Vrbou.