Jablonec si zastřílel proti Jiskře Mšeno

FK Jablonec FK Jiskra Mšeno
8:0
Přípravná utkání, přát. st 16. 1. 2019, 17:30

Radův tým se poprvé v novém roce představil na Jablonecku. Mezi metrovými závějemi si ve středu v podvečer ligista připsal vysokou výhru 8:0 proti lídrovi divize Jiskře Mšeno.

Městské derby se odehrálo na dobře připravené umělé trávě v Břízkách. Favorit zápasu se rozjížděl postupně, Ikauniekovu šanci zmařil Masařík, technický obstřel poslal vedle Jovović. Až po čtvrthodině hry po kolmici Jovoviće středem hřiště otevřel skore zápasu Acosta.

Jovović připravil pro své spoluhráče i druhou branku, tentokrát pro Chramostu, který se do sklepnutého míče opřel z první a trefil šibenici mšenské branky! V další příležitosti útočník Chramosta rozezvonil Masaříkovu tyčku. Po půlhodině hry Janković našel zpětnou přihrávkou od brankové čáry přesně Chramostu, jenž z první zvýšil na 3:0. Útočník Chramosta byl hodně v permanenci, po svižném brejku zakončoval tentokrát do břevna a před poločasem připravil ještě po vyšachování mšenské obrany gól na 4:0 pro kolegu z útoku Ikauniekse.

Po změně stran kouč Jablonce prostřídal a převaha ligového týmu vyústila v další góly. V 50. minutě po centru z levé strany se prosadil sváteční střelec a kapitán Hübschman, jeho prudká hlavička skončila s pomocí břevna v brance soupeře. V 56. minutě Pleštil vybojoval balon pro Holeše, který propálil vše, co mu stálo v cestě a zaznamenal šestou branku. Na dostřel naší branky se vzápětí dostali i hráči Jiskry, Krejčík nasměroval svůj pokus nad břevno a Daníček v ideální pozici promáchl.

Na opačné straně předvedl výborný zákrok proti trestnému kopu Kratochvíla brankář Masařík, míč dokázal s vypětím všech sil vyrazit na tyč! V 67. minutě Pleštil našel ve vápně útočníka Doležala, ten se s míčem pohotově otočil a tvrdě zakončil na 7:0. V 71. minutě obral u autové čáry Pleštil Skuhravého, ve vápně znovu našel přesně Doležala a na světě byla osmá jablonecká branka. Divizní tým toužil alespoň po čestném úspěchu, ale v poslední čtvrthodině se neprosadil ani po střelách Rozkovce a Daníčka. Naopak těsně před koncem pálil na opačné straně z úhlu do tyče mšenské svatyně Pleštil.

Jablonečtí fotbalisté si připsali v přípravě osmibrankové vítězství. Kouč Petr Rada další přípravný zápas v domácích podmínkách kvitoval. „Hrálo se večer, takže jsme měli mezi tréninky čtyři hodiny pauzu. Jsme rádi, že jsme to mohli hrát, navíc na dobře připraveném hřišti. Jsme spokojeni, nikdo se nezranil, i když tam byly i tvrdší zákroky, což je dobře, pokud se nikomu nic nestane. Nebylo by dobré, kdybychom uskakovali. Všichni až na Peřinu, který odehrál celé dva minulé zápasy, dostali příležitost. Chyběl jen Trávník, který má problémy s kolenem a zítra ho čeká vyšetření na magnetické rezonanci. Věřím, že i u něj to bude dobré,“ řekl bezprostředně po zápase jablonecký kouč.

Další přípravné utkání odehrají svěřenci našeho kouče opět v Jablonci v neděli 20. ledna od 11 hodin na umělé trávě ZŠ Mozartova. „I v neděli se budeme snažit prostřídat, tak aby všichni hráči měli stejnou zátěž. Pak už se budeme snažit v Portugalsku ladit sestavu a vidět kostru týmu. Nikdo ale ani na herní soustředění nepojede jen na výlet, i tam dostanou hráči nějaký prostor a prostřídáme to,“ slibuje všem herní vytížení kouč Rada.