This text will be replaced
Pozvánka
17
červenec
2017

Jablonec se postaví Wolverhamptonu


Také v druhé herní prověrce na rakouském herním soustředění nás prověří anglický tým. V úterý nás čeká duel s druholigovým Wolverhamptonem Wanderers FC.

Přípravná utkání 2017/2018 | příp.


1
:
0
0:0

Branky JAB: 52. Trávník

Branky WOL:


Druholigové anglická soutěž Championship má 24 účastníků, náš následující soupeř skončil v poslední sezoně na čtrnácté pozici. Klub z města Wolverhampton má však i prvoligové zkušenosti, naposledy působil ve slavné Premier League v roce 2012. Pak ale následoval rychlý sestup hned o dvě soutěže, po návratu do druhé ligy tým skončil postupně na sedmém, následně čtrnáctém a letos patnáctém místě. Tým se v dobách největší slávy probil v roce 1972 až do finále tehdejšího Poháru UEFA. Ne evropské scéně se naposledy představil v roce 1980. Ve sbírce trofejí se mu blyští čtyři poháry za vítězství v anglickém FA Cupu a dva za vítězství EFL Cupu. Své místo tu mají pevně dané i tři cenné poháry za vítězství v anglické soutěži, ty se ale datují už do padesátých let minulého století.

Mezi letní posily patří především nákup defenzivního záložníka z portugalského Porta, reprezentanta Rúbena Nevese. Ten se stal v létě nejdražším druholigovým hráčem, klub za něj zaplatil podle dostupných informací 15,8 milionu liber, což bylo v přepočtu 465 milionu korun! Další opory má tým především v ofenzivním Cavaleirovi, či křídelním hráči Costovi, ten ale nyní laboruje se zraněným kotníkem.

Angličané mají za sebou už dvě nelehké herní prověrky a obě s vítězným koncem. Porazili německé Brémy 1:0 a o víkendu zdolali v Rakousku také českou Viktorii Plzeň 2:1. 

Jablonec poprvé v přípravě padl v Rakousku. Nestačil na třetiligový anglický Fleetwood Town, když ztratil vedení dvěma góly soupeře v závěru zápasu a prohrál 1:2. Naše druhé utkání z Rakouska by podle posledních informací mělo být vysíláno na internetu přímým přenosem. Odkaz na stream zveřejníme na našem webu a sociálních sítích před startem utkání.


Utkání začíná v úterý 18. července od 18 hodin ve Schwarzu.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | Ochrana osobních údajů | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.