Jablonec přišel o bod v Rennes v závěru z penalty

Stade Rennes FC FK Jablonec
2:1
Evropská liga UEFA, 1. kolo čt 20. 9. 2018, 18:55

O cennou remízu přišli až v závěrečných minutách jablonečtí fotbalisté v úvodním zápase Evropské ligy v Rennes. Rozhodující pokutový kop proměnil v 90. minutě střídající Ben Afra.

Bez většího překvapení postavil základní jedenáctku pro úvodní duel Evropské ligy jablonecký kouč Petr Rada. Od posledního ligového klání s Mladou Boleslaví vrátil jen do stoperské dvojice k Hovokovi Lischku.

Jablonec začal v Roazhon Parku aktivně a nenechal se zatlačit od favorizovaného Rennes. Domácí poprvé zahrozili po deseti minutách hry, k prvnímu střeleckému pokusu se odhodlal Castillo, ale nebyl přesný. Jablonecký gólman Hrubý musel zpozornit až v následujících minutách, poradil si ale se střelou Siebatcheua i přímým kopem Grenierem. Také Jablonec měl dobrou možnost po standardní situaci Trávníka, míč hlavou ve vápně sklepl Lischka k volnému kapitánovi Hübschmanovi, ten ale v rozhodující okamžik uvnitř pokutového území špatně trefil balon. Český tým využíval každé možnosti k brejkové situaci a domácí se proto museli mít na pozoru.

Jenže po půlhodině hry jablonečtí pár minut neudrželi míč na kopačkách a hned bylo před naší svatyní krušno. Andre si narazil míč před vápnem se Sarrem, ten se krásně opřel z dvaceti metrů do skákavého balonu a nechytatelnou střelou do šibenice pokořil Hrubého – 1:0.

Jablonec odpověděl dravou akcí po pravé straně, to Holeš uvolnil Masopusta, ten se ve vápně snažil vylepšil palebnou pozici ještě pro Trávníka, jeho pokus z ideální pozice ale bohužel letěl vysoko nad Koubkovu branku. Ve 40. minutě šel do jabloneckého vápna prudký centr, Hrubý ale stihl před dotírajícím Siebatcheuem ztlumit míč v rukavicích.

O poločase náš trenér Petr Rada vystřídal útočníky, místo Doležala poslal na hřiště Chramostu. Ani vstup do druhého dějství neměl Jablonec špatný, jenže Jovović to se zasekávačkami před francouzským vápnem přehnal, ač měl po ruce dobře postavené spoluhráče. V 54. minutě Jablonečtí zahrávali metr za vápnem Rennes standardní situaci po faulu na Holeše, k míči se postavil Trávník, šikovně ho zahrál přes zeď na přední tyč a chybující gólman Koubek lovil míč ze své sítě - 1:1.

A Jablonec by dále při chuti, dlouhý balon neodhadl uplně ideálně brankář Rennes Koubek, ale Chramosta z úhlu trefil jen vracejícího se obránce. Příliš vysoko zamířil z voleje Považanec. Fotbalisté Rennes zahrozili po centrovaném balonu střídajícího Nianga a nepřesné hlavičce Siebatheua.

Natěšený Roazhon Park pak bouřlivým aplausem přivítal letní posilu z PSG Ben Arfu, který tak poprvé oblékl dres Rennes. André pak napřáhl k dělovce z pětadvaceti metrů a Hrubý skvělým zákrokem u tyče stačil vyrazit míč na roh! V 79. minutě mohl rozhodnout Chramosta, do vápna dostal ideální centr, jenže ho trkl hlavou těsně vedle pravé tyče Koubkovy branky!

V probíhající 90. minutě letěl do jabloneckého vápna po rohovém kopu centrovaný balon, v souboji nesmyslně držel Holeš domácího hráče ač na míč nemohl dosáhnout a norský rozhodčí nařídil penaltu proti našemu celku. K pokutovému kopu se postavil Ben Afra a svým premiérovým gólem v novém dresu rozhodl o vítězství 2:1 pro Rennes.