Jablonec před restartem ligy porazil Varnsdorf

Týden před plánovaným obnoveným startem FORTUNA:LIGY si jablonečtí fotbalisté odbyli pomyslnou generálku na závěrečné ligové boje proti druholigovému Varnsdorfu.

Na hlavní ploše stadionu na Střelnici se na první šanci čekalo úvodní čtvrthodinu, to získal před vápnem soupeře míč Považanec, brankář Samoel ale ještě stačil jeho střelu vyboxovat. O tři minuty později Považanec našel kolmicí nabíhajícího Holíka, který na středu vápna přihrál Sýkorovi, pro kterého už nebyl problém varnsdorfského brankáře prostřelit - 1:0. Jablonec se usídlil na polovině druholigového celku, další dobrou příležitost měl zády k brance Jugas, jenže hlavičkoval nad břevno. Štiplavý pokus směřoval na branku soupeře také Krob, ale míč prosvištěl metr nad brankovou konstrukcí. Pět minut před poločasovou pauzou poslal před branku ideální centrovaný balon Krob přesně na hlavu Považance, jablonecký středopolař pak bez problémů umístil míč do sítě na 2:0. Varnsdorfští se k prvnímu střeleckému pokusu odhodlali až v samém závěru půle, Kocourek ale mířil vysoko do horních řad opuštěné jižní tribuny. Na opačné straně mířil z první pánubohu do oken i jablonecký útočník Chramosta.

Oba týmy o poločase prostřídaly, trenér Rada pak posílal na hřiště další hráče i v průběhu druhé půle. Jen tři minuty po obrátce se ale jablonecká obrana rozestoupila před Baracem a ten pěknou střelou do horního růžku Hrubého branky snížil na 2:1.

Poté hrozil Radův tým, nejdříve si do střely střídajícího Kratochvíla obětavě lehl jeden z obránců soupeře. Vzápětí Matouškův prudký centr z pravé strany v těžké pozici nedokázal do sítě usměrnit v pádu Sýkora. Stejný hráč pak křížnou střelou orazítkoval tyčku třináctého celku druholigové soutěže. V 62. minutě zkoušel zakončovat podél vybíhajícího brankáře i Holík, jenže i on o decimetry minul cíl.

Po delším časovém úseku musel připravenost prokázat i jablonecký brankář Hrubý, ten u tyče dokázal zlikvidovat táhlou padající střelu jednoho z varnsdorfských hráčů. V přečíslení neuspěli po hříchu ani Jovović ani dorážející Kratochvíl. Hlavičku jabloneckého stopera Jeřábka mířící k tyči vykopli hosté z brankové čáry. Jabloneckým hráčům se další branky už přidat nepodařilo a tak zůstalo u hubeného vítězství 2:1. Za týden čeká na stejném místě Radův celek mistrovské prvoligové utkání proti Fastavu Zlín.

Náš lodivod Petr Rada bezprostředně po skončení zápasu hodnotil duel následujícími slovy. „Jsem spokojený, že jsme hráli na hlavním hřišti. Bylo vidět, že to bylo přátelské utkání. Z naší strany tam byly určité nedostatky. Začátek byl rozpačitý, hráli jsme hekticky, neměli jsme pohyb a neudrželi jsme míč. Až pak jsme se do zápasu dostali a dali dvě branky. V druhém poločase jsme dostali zbytečnou branku, ale měli jsme i velké šance Sýkorou, Kratochvílem a dalšími hráči. Šance byly, ale byly i nedostatky. Teď už najíždíme na ligový režim, máme týden do mistrovského zápasu,“ konstatoval náš kouč.

FK Jablonec – FK Varnsdorf 2:1 (2:0)

Branky: 18. Sýkora, 40. Považanec - 48. Barac

FK Jablonec: Hrubý – Holík, Jugas (85. Štěpánek), Plechatý (46. Jeřábek), Krob (85. Peřina) – Hübschman (53. Pilík), Považanec (85. Breda) – Matoušek (68. Pleštil), Hämäläinen (46. Kratochvíl), Sýkora (68. Velich) – Chramosta (46. Jovović)

FK Varnsdorf: Samoel - Barac, Lehoczki, Kouřil, Heppner – Rudnytskyy, Kocourek, Bláha, Ondráček, Breda - Micovčák