Jablonec může v Kluži posunout klubovou historii

CFR 1907 Cluj FK Jablonec
Evropská konferenční liga UEFA, 6. kolo čt 9. 12. 2021, 18:45

Vědí, že je nečeká lehká úloha, ale šanci na postup hodlají živit, dokud žije. Co řekli před rozhodujícím zápasem v Kluži trenér Petr Rada a kapitán týmu Tomáš Hübschman?

Jablonecká výprava se leteckým speciálem přesunula v průběhu středy do rumunské Kluže. Radův tým si ještě týž den navečer zatrénoval na stadionu Dr. Constantin Rădulescu, kde ho ve čtvrtek čeká rozhodující utkání o postup ze skupiny Evropské konferenční ligy UEFA.

Ještě před samotnou tréninkovou jednotkou odpovídali hlavní kouč Petr Rada a kapitán týmu Tomáš Hübschman novinářům na tiskové konferenci.

V naší výpravě do Rumunska scházel nemocný záložník Pleštil, naopak s týmem cestoval obránce Krob, ač nemůže ve čtvrtek nastoupit kvůli žlutým kartám. „Zbytek týmu je v pořádku a připraven. Pleštil nám chybí už delší dobu a o tom, že nebude moci hrát Honza Krob jsme věděli, takže jsme si tuhle variantu vyzkoušeli už na Bohemians. Jediný problém co máme, je že jsme ve hře ztratili levou nohu,“ vypočítává Rada.

Protože se Jablonec v boji o postup musí ohlížet kromě svého zápasu i na výsledek současně hraného zápasu mezi Alkmaarem s Randers, bude jablonecká lavička bedlivě sledovat i vývoj druhého zápasu v naší skupině. „Asistenti to budou sledovat, protože to nemáme ve vlastních rukách. Ale víme, jaká je situace. My se budeme snažit hrát takový fotbal, aby nám přinesl toužený úspěch. Náš mančaft musí hrát a nesmí dělat hrubky,“ říká jablonecký lodivod před rozhodující evropskou bitvou. „Neřekl bych, že to bude nejdůležitější zápas této sezony, protože pro nás je důležitý každý zápas. Je to poslední zápas ve skupině a my můžeme postoupit. Celkově v pohárech jsme hráli důstojnou roli a dokázali jsme se vyrovnat všem protivníkům. Potřebujeme to teď zvládnout. Musíme se na to maximálně koncentrovat,“ velí trenér.

Také zkušený kapitán týmu Tomáš Hübschman si je vědom, že zítra půjde o hodně. „Máme šanci a naději postoupit. Nečeká nás nic lehkého, byť Kluž už nemá šanci postoupit. Každý se chce ukázat a předvést. Vnímáme sílu soupeře. I u nás doma byl vzájemný zápas dlouho vyrovnaný a my byli šťastnější a vyhráli. Čekám, že to nebude nic jednoduchého. Pomohl nám zápas na Bohemians, protože jsme na výhru čekali dlouho. Okolnosti toho zápasu jsme zvládli a to vítězství nám určitě pomůže,“ tvrdí nejzkušenější z jablonecké kabiny, který si uvědomuje, že případný postup by se zapsal do klubových kronik. „Samozřejmě, tohle vnímáme. Můžeme posunout klubovou historii dál a zítra pro to uděláme maximum,“ slibuje kapitán týmu.

Jabloneckého trenéra Petra Radu překvapilo, že Kluž skončí v naší skupině až na poslední příčce, ale že by rumunskému týmu už o nic nešlo, odmítá. „Nemyslím si, že by to měla být naše výhoda. Každopádně Kluž jsem bral jako jeden z nejsilnějších týmů naší skupiny. Vždyť hráli Ligu mistrů, tipoval jsem je na favority na postup. Je to pro mě překvapení,“ řekl k umístění úřadujícího rumunského mistra ve skupině Konferenční ligy trenér Rada.