Jablonec míří na zlínskou Letnou

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 11. kolo so 28. 9. 2019, 16:30

V dalším ligovém kole čeká Radův Jablonec výjezd na hřiště Fastavu Zlín. Zápas čtvrté se třináctým se odehraje na zlínské Letné v sobotu od 16:30 hodin.

Novým koučem Fastavu je od léta charismatický trenér Josef Caplár. Šestapadesátiletý kouč má za sebou angažmá v Příbrami, Liberci, Slavii, na Žižkově, v řeckém Panioniosu či polského Plocku, působil i v Emirátech a Německu. Na Moravě ale zažívá svou premiéru. „Fotbal miluju, tak ani neřeším, kde zrovna působím. Ve Zlíně poznávám nové lidi a rád bych klub někam posunul. Taky se tu snad obohatím i já,“ konstatoval po podepsání nového kontraktu. Csaplárovy ambice jsou vždy na výši a neslevuje z nich ani při zlínském angažmá. „Osobně bych chtěl se Zlínem hrát o první šestku,“ nastínil své představy.

Zlínskou Letnou čekal v létě větší obrod hráčské kabiny. V klubu už nepůsobí srbský stoper Gajič ani útočník Jakubov, univerzál Hronek odešel hostovat do Bohemians, obránce Holík v létě přestoupil k nám do Jablonce. Opačným směrem pak zamířil na přestup Janetzký, do služeb se novému kouči hlásili i Fantiš, Vraštil, Mašek, Folprecht i útočník Wágner.

FORTUNA:LIGA má za sebou deset odehraných kol po kterých se oba sobotní soupeři nacházejí na rozdílných pólech tabulky, Jablonec je čtvrtý, Zlín čtvrtý od konce ligové tabulky, přičemž oba kluby dělí v tabulce deset ligových bodů. Csaplárův tým trápí především nevyrovnané výkony, jeho fotbalisté dokážou vyhrát 3:0 v Opavě, ale zároveň následující kolo doma zklamou a prohrají s Karvinou 1:4. Fastav odehrál tuto středu pohárový zápas MOL Cupu na půdě druholigového Varnsdorfu, kde zvítězil góly Fantiše a Poznara 2:1 a radoval se z postupu do osmifinále. Náš Jablonec čeká pohárové utkání až v následujícím týdnu.

Radův Jablonec v posledním kole ukončil sérii domácích výher na čísle jedenáct, když doma pouze remizoval po zbytečných gólech 2:2 s Olomoucí. Pro severočeský tým začíná anglický týden, v kterém po sobotním zápase ve Zlíně hrají Radovi hoši v úterý doma pohár s Brnem a v neděli opět doma přivítají na Střelnici úřadujícího mistra z Edenu. Co řekl jablonecký kouč Petr Rada před sobotním kláním se Zlínem? „Čeká nás těžké utkání. Zlín doma naposledy prohrál se Spartou a teď ztratil dobře rozehraný zápas na Bohemians, kde dvakrát vedl. Ve Zlíně je to vždycky nepříjemné a je tam vždy větší divácká kulisa. My jsme teď doma nezískali tři body, když jsme zbytečně zaváhali s Olomoucí. Takový ale fotbal někdy je, prakticky oba góly jsme si dali vlastní. Je to určitě nepříjemné, ale hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. Teď se budeme snažit získat body ve Zlíně. Venku nám to teď moc nelepí, uhráli jsme akorát bod v Českých Budějovicích, i když naposledy v Plzni jsme odehráli dobrý zápas. Ale bohužel bez bodu. Ve Zlíně chceme bodovat a věřím, že to bude dobrý zápas a nebudeme se vracet s prázdnou," říká před sobotním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Vzájemná bilance Jablonce se ševci hovoří ve prospěch našeho týmu. Z šestadvaceti duelů jsme třináct dovedli do vítězného konce, devět zápasů skončilo remízou a ve čtyřech případech se radovali Zlínští. V loňské sezoně jsme na Letné remizovali 1:1 a doma jsme svého soupeře porazili 4:0. Celkově jsme se Zlínem neprohráli už v deseti zápasech v řadě.

Utkání začíná v sobotu 28. září od 16:30 hodin na stadioně Letná ve Zlíně

Rozhodčí: Hrubeš - Kříž, Melichar