Pozvánka
14
duben
2017

Jablonec míří na stadion brněnské Zbrojovky


Jablonečtí fotbalisté se v sobotu představí na hřišti Brněnské Zbrojovky, remízového krále ligy. Zápas startuje na městském stadionu na Srbské úderem 15 hodiny.

ePojisteni.cz liga 2016/2017 | 24.kolo


2
:
0
1:0

Branky BRN: 17. Borys Tašči, 76. Jakub Řezníček

Branky JAB:


Až ze čtrnácté příčky ligové tabulky vzhlíželi v zimních měsících v Brně směrem k jarním odvetám. „Nechceme opakovat slovo záchrana, ani říkat slova o pohárových místech, chceme se pohybovat ve středu tabulky, to je náš cíl,“ pravil na startu ligového jara kouč Zbrojovky Svatopluk Habanec.

Cíl hrát ve středu tabulky se ale fotbalistům z jihomoravské metropole prozatím naplnit nedaří. Během sedmi jarních kol sice brněnští prohráli jen jednou, v posledním kole na Spartě, jenže také pětkrát remizovali a na vítězství dosáhli jen jednou. Tříbodovou injekci si zajistili výhrou 1:0 nad libereckým Slovanem. Na sestupové pozice má aktuálně Zbrojovka solidní šestibodový náskok.

Kouč Habanec si pochvaloval zimní nákupy a rozšířený stávající kádr. Brnu sice odešel dříč Hyčka, posilami se ale stali stoper Pavlík, obránce Jablonský a Nigerijec Ashirua. Kouč však nejvíce spoléhal na návrat zkušeného vůdce Zavadila, okolo kterého se i na jaře točí hra Zbrojovky. Habancův výběr předvedl dobrý výkon i v posledním kole na Letné, ikdyž ani na Spartě nakonec nedokázal bodovat. „Mohli jsme tam i vyhrát, výkon to byl dobrý, ale sráží nás, že to nevyšlo bodově. Je ale čeho se chytit, nyní nás čekají dva domácí zápasy, které musíme zvládnout i bodově,“ vzhlíží k následujícím domácím duelům s Jabloncem a Boleslaví Habanec, kterému v nich bude chybět vykartovaný obránce Šural. „Jsme na nějaké cestě, čeká nás posledních sedm zápasů a v nich musíme předvést minimálně takový výkon jako na Spartě a nahrát si tím body,“ plánuje brněnský kouč. Porážka 2:3 na Spartě ukončila dvě brněnské série. Brňané po pěti zápasech a 525 minutách inkasovali, a naopak po čtyřech duelech skórovali. Tým z brněnské metropole je králem remízových výsledků, v celé sezoně jich nasbíral už čtrnáct, nejvíce ze všech ligových klubů.

Jablonecký tým si v povedeném zápase se Zlínem připsal tři body za dvoubrankové vítězství. Ze sedmé příčky se tak dál hodlá zlepšovat a posouvat tabulkou. K tomu potřebujeme zlepšit herní projev a produktivitu na cizích hřištích. S tímto cílem vyráží tým také k sobotnímu zápasu na jih Moravy. „Viděli jsme poslední utkání Brna, když hráli na Spartě. Hráli velmi dobře, měli brankové příležitosti, takže směrem dopředu jsou nepříjemní. V domácím prostředí to bude ještě znásobené. Nečeká nás nic jednoduchého, ale na druhou stranu se s nimi dá hrát. My jdeme do utkání s tím, že chceme udělat co nejlepší výsledek. Naši hráči musí být zodpovědní a musí si dát pozor na některé klíčové hráče Brna jako Řezníčka, Zavadila a Poláka. Musíme se vyvarovat zbytečným rohům a trestňákům okolo vápna. To zahrávají velmi dobře,“ říká před sobotním duelem v Brně trenér Zdeněk Klucký.

Díky vítězství nad Zlínem jsme se zase o něco více přiblížili týmům, které usilují o postup do fotbalové Evropy. Hráči i trenéři tento vývoj také vnímají. Je nasnadě, že dalším krokem je zisk více než jednoho bodu v Brně. „Říkal jsem už na tiskové konferenci, že jdeme zápas od zápasu. Nelze žádného soupeře podcenit. Teď hrajeme venku, zatím se nám herně moc nedařilo, i když jsme nějaké body udělali. Nebyli jsme nebezpeční dopředu, to teď chceme napravit. Doufám, že vstřelíme nějakou branku a odvezeme si body,“ dodal Klucký.

Našemu týmu se v minulosti proti Zbrojovce většinou dařilo, výjimkou ale bylo poslední vzájemné měření sil na podzim na jablonecké Střelnici. Brno zvítězilo v Jablonci 2:1 a brzy po této porážce byl od týmu odvolán trenér Zdenko Frťala, kterého nahradil současný lodivod Zdeněk Klucký.


Utkání začíná v sobotu 15. dubna od 15 hodin v Brně na Srbské

Rozhodčí: Příhoda Radek - Moláček Jiří, Boček Valter

Delegát: Petřík, Beneš Michal

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.