Jablonec míří na pažit úřadujícího mistra

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 23. kolo so 2. 3. 2019, 15:00

Jablonec čeká o následujícím víkendu druhé ligové utkání v řadě. Tentokrát výběr trenéra Petra Rady vycestuje na hřiště úřadujícího mistra FC Viktorie Plzeň.

Západočeši mají za sebou historicky třetí účast v základní části milionářské Ligy mistrů. Vrbův tým se mezi hvězdnou elitou neztratil, má za sebou pikantní bitvy s Realem Madrid, AS Řím a CSKA Moskva. Právě na úkor ruského velkoklubu slavili Viktoriáni postup ze třetího místa do jarní části Evropské ligy.

V Evropě tedy fotbalisté z hlavního města českého piva splnili svůj předsezonní cíl. Na tuzemské scéně se ale na čele ligového pelotonu usadila pražská Slavia. Pražané po podzimu vedli ligu s čtyřbodovým náskokem, ale Plzeň boj o ligový primát zdaleka nevzdává. Tým postupně posilovala o další známá jména, dorazil Beauguel ze Zlína, Kayamba z Opavy, Pačinda z Dunajské Stredy, ale také navrátilec Bakoš z hostování v Trnavě. Funkcionáři tak splnili Vrbova přání, který toužil především po ofenzivních fotbalistech.

Úřadující mistr ale musel hned na startu jara řešit nepříjemný problém. V úvodním ligovém zápase se mu zranil stoper Hejda a kádr tak narychlo posílil střední obránce Jakub Brabec. Další cestu pohárovou Evropou Plzni zarazilo chorvatské Dynamo Záhřeb. Doma sice Západočeši stačili ještě otočit na 2:1, ale v odvetě padli 0:3 a do osmifinále Evropské ligy tak prošel tým z hlavního města Chorvatska.

Ve FORTUNA:LIZE Viktorie byla po úvodní remíze v Mladé Boleslavi už stoprocentní, nejvíce jí ale pomohla domácí výhra 2:0 nad vedoucí Slavií Praha. I proto je aktuální rozdíl mezi oběma kluby na čele tabulky jen tříbodový. Trenéra Vrbu na jaře trápí zdravotní stav hned několika důležitých hráčů, po operaci je Kolář a Krmenčík. Kopic léčil zvrtnutý kotník.

Radův Jablonec musel skousnout po výhře v Olomouci dvě bodové ztráty ze závěru zápasů. Nejdříve Jablonečtí remizovali doma s nováčkem z Opavy, v posledním kole odehráli naši hráči dobrou partii v nedaleké Mladé Boleslavi, kde se jim však skórovat ze spousty šancí nepovedlo a domácí v nastavení rozhodli o své těsné výhře. "Do Plzně jedeme s cílem jako jedeme všude. Chceme vyhrát, chceme bodovat. Je to náš druhý zápas venku v řadě a v Boleslavi se nám to nepovedlo. Plzeň je kvalitní tým, ale myslím si, že na naší straně je taky kvalita. Pokud zopakujeme výkon, jako v Mladé Boleslavi, tak budu rád. Ale ten nešťastný závěr, co nás potkal v Boleslavi, se nám doufám teď vyhne. A budeme šťastnější," říká trenér Jablonce Petr Rada. "Kádr se nám teď rozšířil, je dobře, že jsou všichni zdraví. Tomáš Hübschman je hodně zkušený hráč a Miloš Kratochvíl začal sezónu poměrně slušně v Olomouci, ale pak se zranil. Takže věřím tomu, že to už teď bude všechno držet," dodává trenér na adresu hráčů, kteří se vrátili z marodky a zapojili se do plného tréninku.

Podzimní vzájemný zápas na jablonecké Střelnici odehráli oba pohároví zástupci po svých premiérách v základních skupinách. V pondělní dohrávce byl ale mnohem úspěšnější náš Jablonec, který Plzeň porazit výsledkem 3:0. Ústřední postavou tohoto duelu byl středopolař Trávník, který dva naše góly vstřelil a třetí připravil Chramostovi. Plzeň od tohoto zápasu už nepoznala v domácí lize hořkost porážky a neprohrála následujících třináct ligových zápasů.

Utkání začíná v sobotu 2. března od 15 hodin v Doosan Aréně v Plzni

Rozhodčí: Marek - Kubr, Hock