Jablonec končí ve čtvrtfinále, Sigmě podlehl 1:3

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
3:1
MOL Cup, ČF st 4. 3. 2020, 17:00

Náš tým končí v tuzemské pohárové soutěži MOL Cup ve čtvrtfinále. Na Andrově stadionu v Olomouci bohužel nestačil na produktivní Sigmu, která góly Hály, Chytila a Juliše zvítězila 3:1.

Do pohárového duelu vyslal kouč Rada změněnou sestavu na několika postech. Branku hájil gólman Hanuš, do obrany se vrátil po karetním trestu zpět Krob, rychlá křídla obstarali Sýkora a Matoušek, premiéru v MOL Cupu zažil ve středu záložní formace Fin Hämäläinen.

Sigma v úvodní desetiminutovce dobře kombinovala a vytvořila si první dvě střelecké pozice, zakončení Chytila a Hály bylo pro Hanuše bezproblémové. Na opačné straně hřiště pálili ve vápně Sýkora a Doležal, ale obě střely byly zblokovány. Před domácí brankou bylo znovu rušno po spolupráci Sýkory a Doležala, ale ani tentokrát brankář Mandous zasahovat nemusel. Olomoučtí zkoušeli zakončovat především ze střední vzdálenosti, ale další pokus Gonzaleze lapil Hanuš.

Ve 24. minutě poslal Houska šikovný balon za jabloneckou obranu na Hálu, ten si míč navedl až před brankáře Hanuše a střelou na bližší tyč poslal domácí do vedení 1:0.

Jablonečtí se chvíli z inkasování oklepávali, pak však táhli zajímavé přečíslení, které bohužel v rozhodující moment nevyřešil nejlépe Kubista. Severočeši se tlačili za vyrovnáním, ale scházela přesnost ve vápně i jeho okolí, tak jako v případě kolmé přihrávky Považance, která skončila na patách hbitého Sýkory.

V začátku druhé půle se tlačil do vápna Juliš, ale Považanec na nezvyklém místě předvedl efektní obranný zákrok. Jablonec držel míč a Sigma spoléhala na brejkové situace. Jedna z nich se jí povedla v 51. minutě, Vepřek uvolnil Chytila, ten si odstavil obránce a střelou pod břevno nedal Hanušovi šanci – 2:0.

Radův tým mohl dostat zpět do hry Kubista, napřáhl před vápnem soupeře, ale míči dal opačnou faleš a ten se zkroutil mimo prostor tyčí. Jablonec byl sice v těchto momentech více na míči a mírně aktivnější, jenže do šancí se prakticky nedostával. Trenér Rada se snažil oživit hru střídáním, jenže než stihl na pažit poslat pohárového experta Chramostu, Sigma znovu udeřila. V 69. minutě Hála našel od rohového praporku Juliše, před ním nedokázal nikdo z jabloneckých obránců míč odkopnout a útočník Sigmy sám před brankářem nezaváhal – 3:0.

Čtvrt hodiny před koncem mohl korigovat hrozivé skore Chramosta, který měl dobrý náběh za obranu, jenže domácí gólman Mandous skvěle vyběhl a jeho zakončení dokázal vyrazit. Jablonci se povedlo skórovat až tři minuty před koncem, kdy míč z levé strany hřiště propadl ke střídajícímu Pleštilovi, který bombou pod břevno korigoval na 3:1. V nastaveném čase běžel po přihrávce Pilíka sám na brankáře Chramosta, ale v tutovce minul domácí branku! Více zajímavých momentů už středeční pohárový podvečer na Hané nenabídl, do semifinále MOL Cupu tak postupuje Sigma Olomouc.