Jablonec je zpět a připravuje se na Slovácko

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 3. kolo ne 28. 7. 2019, 16:30

V pátek nad ránem se vrátila výprava FK Jablonec z Arménie. Po daleké cestě se musí tým rychle přeorientovat na domácí ligovou soutěž, už v neděli totiž na Střelnici hostíme Slovácko.

Po zápase v arménském Gyumri se Radův tým autokarem přesunul zpět do Jerevanu, odkud dál pokračoval letecky do vlasti. Na Střelnici se naše výprava dostala po půl čtvrté ráno. Hráči musí důkladně zregenerovat a připravit se na další náročný program, který pokračuje už tuto neděli zápasem se Slováckem.

Dvanáctý tým loňské ligové tabulky ze Slovácka zůstal v letním období pohromadě. Vyjma ukončení hostování nikdo zásadnější z kádru trenéra Martina Svědíka neodešel. Naopak, po třinácti letech se do klubu vrátil krajní záložník Milan Petržela, který ukončil dlouholeté spojení s plzeňskou Viktorií. Zkušený hráč se kouči náramně hodí do kabiny. „Má obrovské zkušenosti. I ve svých letech je stále rychlostní typ. Může nám pomoci hrou, finální přihrávkou i zkušenostmi. Navíc se mi líbí, že má ke klubu vztah, toho si hodně cením,“ řekl na adresu 36letého navrátilce trenér Svědík.

Klub navíc v létě kromě něho získal do svých řad i brankáře Porcala z Varnsdorfu a na hostování z Olomouce podhrotového Dvořáka. A protože jediný čistokrevný útočník v kádru Zajíc přijde pro zdravotní problémy o začátek ligy, hledá Slovácko stále ještě posilu do útoku, kterou našlo v tomto týdnu v útočníkovi Ostravy Šašinkovi, hráč reprezentační jedenadvacítky byl do Uherského Hradiště uvolněn na roční hostování. Trenér Svědík tak může být spokojen.

„Jsem rád, že tým zůstal víceméně pohromadě a vlastně můžeme pracovat se stejnými hráči. Už jen to, že z kostry týmu nikdo neodešel, je dobré. Mužstvo tak víc a víc nabírá návyky, které po něm chci,“ popisuje kouč Svědík a přidává met,y s kterými povede tým v letošní sezoně. „Cíle pro sezonu se nemění, tedy každý zápas vyhrát. Obecný cíl samozřejmě je vyhnout se baráži. Jestli jsme silnější nebo ne, to ukáže až samotná sezona,“ říkal na startu sezony trenér Slovácka.

Slovácko odstartovalo novou ligovou sezonu bombasticky. Poprvé ve své historii totiž vyhrálo na stadionu Sparty Praha, a přivezlo si domů z venku hned na úvod nového ročníku nečekanou, ale o to sladší výhru 2:0! „Výhra na Letné chutnala dvakrát víc než jinde. Byl to historický moment. V kabině jsme řvali jako blázni. Proto ten fotbal děláme,“ zářil po výhře v Generali aréně záložník Slovácka Kalabiška. Jenže v druhém ligovém kole museli fotbalisté z Uherského Hradiště body potvrdit v domácím prostředí s nováčkem z Českých Budějovic, což se jim po porážce 0:2 nepovedlo. „Chyběl nám pohyb a kvalita. Dostali jsme pořádnou facku a já jen doufám, že si uvědomíme, že způsobem, jakým jsme se prezentovali doma s Budějovicemi, hrát nejde,“ láteřil po prohraném zápase s Jihočechy kouč Slovácka Svědík.

Jablonec má po úvodních dvou ligových kolech na svém kontě tři body za domácí výhru nad Bohemians a porážku na Spartě. Ve čtvrtek náš tým odehrál první zápas 2. předkola Evropské ligy na hřišti arménského Pjuniku Jerevan. Tam po nevydařeném prvním poločase prohrával už 0:2, nakonec ale korigoval důležitou brankou Doležala na 1:2 a ve čtvrtek bude dohánět na Střelnici jednobrankové manko. Radův tým po příletu do Čech nemá před nedělním zápasem se Slováckem příliš času, proto je nyní důležitá regenerace.

Oba nedělní ligový soupeři mají prozatím po dvou odehraných kolech nového ročníku na svém kontě po třech bodech. V loňské sezoně Jablonec v domácím prostředí svého soupeře porazil 2:0 a v jarní odvetě urval v Uherském Hradišti bod za bezbrankovou remízu. Slovácku se v Jablonci ale příliš nedaří, poslední výhru si ze Střelnice odváželo na jaře roku 2002.

Utkání začíná v neděli 28. července od 16:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka

Delegát: Vysloužil