Jablonec chce s Bohemians potvrdit body z derby

Nedělní program FORTUNA:LIGY svede proti sobě dva kluby vyznávající zelenobílé barvy. Jablonec v domácím prostředí stadionu na Střelnici přivítá pražské Bohemians 1905.

FORTUNA:LIGA | 9.kolo

:

Branky JAB: 21. Robert Hrubý, 68. Vojtěch Kubista

Branky BOH: 86. Vojtěch Novák

Klokani se loňským podařeným tažením prokousali až do nadstavbové části skupiny o Evropu. Atakovat takové příčky se vršovickým fotbalistům zalíbilo, a tak by svěřenci trenéra Luďka Klusáčka podobné umístění rádi zopakovali i letos. „Hlavně se ale musíme bavit o tom, abychom se vyhnuli sestupovým starostem. A pak? Chceme hrát nahoře, budovat tým a dávat šanci mladým,“ uvedl před startem nového ligového ročníku kouč Klusáček.

Trenéři ani funkcionáři nechtěli do loňského úspěšného týmu příliš zasahovat, přesto v Ďolíčku došlo ke změnám. Tou nejzásadnější byl nečekaný úprk útočníka Mosquery do Liberce. Dalšími, kdo ukončili své působení byli Fryšták, Šmíd, Rada, Záviška a k nám do Jablonce přestoupil Jakub Podaný. Zvučnou posilu dokázali funkcionáři Bohemians přivést do kádru až v průběhu rozehraného ročníku, tým posílil útočník Necid.

Podobně jako v loňské ligové sezoně těží Pražané především z domácího prostředí. Z deseti letos získaných bodů utržili hned devět na domácí půdě, podlehli zde jen Plzni. Naopak venku to jejich fotbalistům příliš nejde, jediný bod uhráli u nováčka v Brně po bezbrankovém průběhu. Hráči Bohemians sehráli v tomto týdnu dohrávané utkání v Českých Budějovicích, v kterém prohráli 1:2. Týmu chybělo kvůli onemocnění koronavirem hned několik hráčů i hlavní lodivod Klusáček. Jednobrankovou porážku svých barev tudíž hodnotil zaskakující kouč Erich Brabec. „I přesto, že nám vypadlo tolik hráčů, jsme dokázali sestavit mančaft, který byl v Budějovicích konkurence schopný. Jenže výhru jsme domácím darovali. Dopustili jsme se dvou triviálních nedisciplinovaností, které Budějovice potrestaly. Přestože jsme ve druhé půli měli větší držení míče a dostávali se více do šestnáctky soupeře, tak jsme nedokázali vstřelit více než jednu branku. Zápasy hrané venku prostě nezvládáme. Potřebujeme se odrazit nějakým lepším výkonem a já doufám, že už to bude třeba v neděli v Jablonci,“ vzhlíží hned k následujícímu nedělnímu duelu na Střelnici kouč Pražanů.

Jablonec si po zpackaném domácím utkání s Brnem spravil chuť, a to sladkou výhrou 3:1 na půdě rivala v Liberci. Tři body z derby nyní musí družina trenéra Petra Rady potvrdil v domácím utkání. „Vždycky to tak je, jinak je to k ničemu. Body ztracené s Brnem jsme chtěli zpátky v Liberci. Dneska je každej zápas těžkej. Bohemka prohrála ve středu v Budějovicích a určitě sem přijede nažhavená a připravená nám sebrat body. Musíme do toho jít stejně připraveni jako v Liberci,“ velí jablonecký lodivod Petr Rada, který se ještě vrátil k vítěznému duelu v derby. „Nebyl to lehký zápas, ale vyhráli jsme ho zaslouženě, hráči si plnili úkoly. Ale výhra v derby neznamená, že je vše zapomenuto. Zápas s Brnem bude ještě dlouho ve mně. Bylo by špatné, kdyby se to opakovalo. Prohrát můžeme, ale se vztyčenou hlavou. Musí tam být znovu pohyb, nasazení a správný přístup,“ říká před nedělním duelem Rada.

Na Střelnici to domácím proti vršovickému týmu většinou jde, s Bohemians doma neprohráli od května 2014. Celkem z 34 hraných ligových soubojů ovládl Jablonec rovných dvacet, sedm duelů skončilo remízou a dalších sedm vítězstvím Klokanů.

Oba týmy dělí před nedělním vzájemným duelem pouhé tři body. Souboj pátého Jablonce a jedenáctých Bohemians se opět odehraje kvůli známým opatřením bez přítomnosti diváků.

Utkání začíná v neděli 29. listopadu od 14 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Ardeleanu - Caletka, Kotalík

Delegát: Kozel, Brutar