červenec

Jablonci jde proti Baníku o poháry!

Může to být poslední, ale také předposlední zápas sezony. Ve středu přijede na Střelnici Ostrava a naši fotbalisté si můžou proti Baníku vybojovat jistotu předkola Evropské ligy.

FORTUNA:LIGA | N5

:

Branky JAB: 4. David Štěpánek

Branky OST: 64. Nemanja Kuzmanovič

O všem rozhodne až poslední kolo FORTUNA:LIGY skupiny o titul, karty jsou rozdány následovně. Čtvrtý tým tabulky si po středečních zápasech zajistí předkolo Evropské ligy, pátý tým svede o stejné předkolo ještě boj na domácí půdě proti vítězi skupiny o Evropu (Mladá Boleslav či Bohemians). V ligové tabulce je kolo před koncem mistrovské skupiny čtvrtý Liberec, Jablonec je pátý o bod za svým odvěkým rivalem. Liberec zajíždí k zápasu do Plzně, Jablonec hostí na Střelnici Ostravu. V případě rovnosti bodů obou severočeských týmů, by skončil čtvrtý náš tým, protože skončil v základní části před Libercem.

Vyvrcholení ligy má tedy na Střelnici pořádný impuls. Trenér Rada má tradičně zamotanou hlavu kvůli absencím i zdravotnímu stavu svých hráčů. Kromě dlouhodobých marodů nebude moci ve středu využít dvojici vykartovaných hráčů Hämäläinena a Sýkory. "Nedaří se nám odehrát dva tři zápasy ve stejné sestavě nebo jen s minimálními změnami. Jedenáctku ale musíme dát nějak dohromady. Hrajeme doma, čeká nás jeden, ale možná ještě i dva zápasy. Liberec hraje v Plzni a určitě tam pojede s cílem bodovat. Uvidíme, jak to dopadne," nechce spekulovat o pohárovém boji na dálku mezi Libercem a Jabloncem náš kouč Petr Rada.

"Je to pro nás hodně důležitý zápas. Při pohledu na tabulku máme pořád šanci posunout se výš a je to náš cíl. Nám nevelí nic jiného, než hrát na vítězství a snažit se udělat tři body. A pak čekat, jak dopadne zápas Liberce v Plzni. Pokud je šance, tak musíme pořád hrát na to, abychom byli co nejvýš v tabulce," dodává před zápasem kapitán Jablonce Tomáš Hübschman.

Baník dorazí do Jablonce jako šestý tým skupiny o titul, tato příčka už mu zůstane bez ohledu na poslední zápas. Ve čtyřech kolech nadstavby získali svěřenci trenéra Luboše Kozla premiérový bod až o posledním víkendu, když remizovali doma s plzeňskou Viktorií 0:0. V utkání se loučil útočník Milan Baroš, s 41 góly druhý nejlepší reprezentační střelec a vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem ukončil po 22 letech svou bohatou profesionální kariéru.

Střelnice bude hostit 52 vzájemné ligové utkání mezi Jabloncem a Ostravou, z nich 21 skončilo dělbou bodů, 18x vyhrál Jablonec a 12x Baník. Na bitvu o postup do pohárové Evropy se dostanou všichni majitele sezónních permanentek FK Jablonec. Doražte, budeme Vás potřebovat!

Utkání začíná ve středu 8. července od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou