Pozvánka
7
červenec
2020

Jablonci jde proti Baníku o poháry!


Může to být poslední, ale také předposlední zápas sezony. Ve středu přijede na Střelnici Ostrava a naši fotbalisté si můžou proti Baníku vybojovat jistotu předkola Evropské ligy.

FORTUNA:LIGA | N5


1
:
1
1:0

Branky JAB: 4. David Štěpánek

Branky OST: 64. Nemanja Kuzmanovič


O všem rozhodne až poslední kolo FORTUNA:LIGY skupiny o titul, karty jsou rozdány následovně. Čtvrtý tým tabulky si po středečních zápasech zajistí předkolo Evropské ligy, pátý tým svede o stejné předkolo ještě boj na domácí půdě proti vítězi skupiny o Evropu (Mladá Boleslav či Bohemians). V ligové tabulce je kolo před koncem mistrovské skupiny čtvrtý Liberec, Jablonec je pátý o bod za svým odvěkým rivalem. Liberec zajíždí k zápasu do Plzně, Jablonec hostí na Střelnici Ostravu. V případě rovnosti bodů obou severočeských týmů, by skončil čtvrtý náš tým, protože skončil v základní části před Libercem.

Vyvrcholení ligy má tedy na Střelnici pořádný impuls. Trenér Rada má tradičně zamotanou hlavu kvůli absencím i zdravotnímu stavu svých hráčů. Kromě dlouhodobých marodů nebude moci ve středu využít dvojici vykartovaných hráčů Hämäläinena a Sýkory. "Nedaří se nám odehrát dva tři zápasy ve stejné sestavě nebo jen s minimálními změnami. Jedenáctku ale musíme dát nějak dohromady. Hrajeme doma, čeká nás jeden, ale možná ještě i dva zápasy. Liberec hraje v Plzni a určitě tam pojede s cílem bodovat. Uvidíme, jak to dopadne," nechce spekulovat o pohárovém boji na dálku mezi Libercem a Jabloncem náš kouč Petr Rada.

"Je to pro nás hodně důležitý zápas. Při pohledu na tabulku máme pořád šanci posunout se výš a je to náš cíl. Nám nevelí nic jiného, než hrát na vítězství a snažit se udělat tři body. A pak čekat, jak dopadne zápas Liberce v Plzni. Pokud je šance, tak musíme pořád hrát na to, abychom byli co nejvýš v tabulce," dodává před zápasem kapitán Jablonce Tomáš Hübschman.

Baník dorazí do Jablonce jako šestý tým skupiny o titul, tato příčka už mu zůstane bez ohledu na poslední zápas. Ve čtyřech kolech nadstavby získali svěřenci trenéra Luboše Kozla premiérový bod až o posledním víkendu, když remizovali doma s plzeňskou Viktorií 0:0. V utkání se loučil útočník Milan Baroš, s 41 góly druhý nejlepší reprezentační střelec a vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem ukončil po 22 letech svou bohatou profesionální kariéru.

Střelnice bude hostit 52 vzájemné ligové utkání mezi Jabloncem a Ostravou, z nich 21 skončilo dělbou bodů, 18x vyhrál Jablonec a 12x Baník. Na bitvu o postup do pohárové Evropy se dostanou všichni majitele sezónních permanentek FK Jablonec. Doražte, budeme Vás potřebovat!


Utkání začíná ve středu 8. července od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.