Hráčům se sobotní výkon zamlouval

FK Jablonec FK Teplice
ePojisteni.cz liga, 29. kolo so 20. 5. 2017, 17:00

Vojta Kubista a Vlastimil Hrubý hodnotí v rozhovoru sobotní utkání na Střelnici proti Teplicím. Hráči se shodují, že výkon byl dobrý, ale chybělo více důrazu v koncovce.

Herně to bylo dobré, ale vázla koncovka, tak viděl utkání velmi dobře hrající Vojta Kubista

Poslední domácí zápas skončil 0:0. Jak to hodnotíš?

V prvním poločase jsme tam měli trochu štěstí, když se tečovaný míč odrazil od tyče a Vlasta Hrubý předvedl zákrok roku. Pak jsme hosty už v první půli do ničeho nepustili a naopak jsme si vypracovali dvě, tři šance, z nichž měl padnout gól. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší a je škoda, že se to neprojevilo na konečném výsledku. Ale jinak si myslím, že utkání mělo stejně jako v Liberci spád a hrálo se nahoru dolů.

Takže se dá říct, že hra byla z vaší strany dobrá, chybělo tomu jen lepší zakončení.

Asi tak nějak. Mezihra nebyla špatná, bohužel jsme to kolem vápna nedokázali dostat do lepší šance. Možná, že některé akce byly překombinované. Z tohoto důvodu bylo asi lepší zvolit jednodušší řešení jako třeba při šanci Pišty Mihálika, který šel sám na brankáře a bohužel nedal.

Ale i ty jsi tam měl šanci ve druhé půli. Balon prošel celým vápnem, nabíhal sis u zadní tyče a nedokázal ho dorazit do branky.

Jo, šance to byla velká. Proletělo to ke mně přes čtyři hráče a balon vlastně vyplaval až přede mnou, ale nestačil jsem ho zasunout do branky. Kdybych měl víc prostoru, asi by to dopadlo líp.

Měli jste tlak a kopali jste dvanáct rohů, ale z těch jste si kromě asi dvou moc šancí nevypracovali.

Je to pravda. Já sám jsem tam měl asi z druhého rohu hlavičku, ale hostující obránce mě tam držel. Oni nás měli dobře přečtené a dobře nás bránili. Nedovolili nám žádný blok a tím pádem jsme si moc nepomohli. Ten prostor před brankou byl moc zahuštěný.

Podali jste dobrý výkon, ale zradilo vás zakončení.

V té koncovce to jednou vyjde a podruhé ne. Musíme na tom pracovat. A jak už jsem jednou řekl, možná zvolit jednodušší řešení a tím i efektivnější.

Zatímco Liberec vyhrál na Slovácku, tak vy jste doma remizovali, takže to bude souboj do posledního kola.

Je to tak. Ale musíme se soustředit na sebe a zvládnout poslední zápas v Karviné. Pokud ten zápas zvládneme za tři body, tak máme vzájemný zápas lepší a jsme před nimi.

O tom, zda skončíme před Libercem, rozhodne až poslední zápas, říká brankář Vlastimil Hrubý

Jsou zápasy, které skončí 0:0 a diváci se nudí, ale dneska se určitě nenudili.

Myslím si, že jsme celý zápas kontrolovali hru, škoda jen, že jsme ve finální fázi byli několikrát zbrklí. Několik šancí tam bylo, ale největší jsme měli v závěru, kdy šel Pišta Mihálik sám na Grigara a neprostřelil ho. A co se týče mě, tak já jsem se v podstatě nudil. Až na dvě situace.

Které byly díky tvým zákrokům vyřešeny skvěle, že?

Při té první mi do střely vložil Luděk Pernica nohu a šlo to na druhou stranu. Já jsem tam stačil jen strčit nohu, tečnul jsem to a naštěstí se to odrazilo od tyče. Štěstí bylo, že šel míč po brankové čáře a až tam jsem ho chytil. Sešlo se toho strašně moc.

A druhá situace?

Hosté kopali roh, a dávali ho na přední tyč. Nejdřív to tam tečnul hráč Teplic, potom ještě Luděk Pernica, takže jsem to z růžku brány vytáhl na roh. Ani nevím, jestli to šlo do brány nebo do tyče. Ale radši jsem to zkontroloval, aby byl klid.

Označil bys ten první zákrok za zákrok sezóny?

To nevím. Já jsem rád, že jsem z toho nedostal gól. A hlavně jsem rád, že jsem klukům mohl pomoct.

Jak těžké to bylo při první šanci nevrazit si balon do brány?

Asi pět minut na to jsem si říkal, jaké jsem měl štěstí, že jsem si ten míč na brankové čáře do brány nevrazil.

Bylo na Teplicích znát, že hrají o poháry?

Teplice ještě na dálku bojují s Bolkou, takže hrály s nasazením. Bylo vidět, že nijak nebrání a chtěly tady vyhrát. Ale jak už jsem říkal, ten zápas jsme kontrolovali my a je jen škoda, že jsme nedali góly.

Liberec prohlašoval, že pro něho bude důležité skončit před Jabloncem a z tohoto důvodu je ztráta bodů asi nepříjemná.

Myslím, že Liberec vyhrál, tak jsme na tom teď stejně. O všem se rozhodne v posledním kole. Liberec má doma Bolku, což je těžký soupeř a my jedeme do Karviné. Tam nás nic lehkého nečeká. Ale vzájemný zápasy hrají pro nás, tak uvidíme, jak to dopadne.

Author Redakce