Hráčům se hned vybavoval zápas v Rennes

FC Astana FK Jablonec
2:1
Evropská liga UEFA, 4. kolo čt 8. 11. 2018, 16:50

Nezanechali špatný dojem, ale body nám to opět nepřineslo. Porážka v Astaně má hodně podobný průběh jako při prvním zápase v Rennes. Však se také hráčům hned duel ve Francii vybavil.

Stoper David Lischka vyrovnával, ale branku mu nepřipsali

Je asi hodně mrzuté inkasovat opět takto v závěru.

Byl to remízový stav ke konci zápasu, bohužel jsme to nezvládli, chybělo do konce už jen pár minut. Inkasujeme, nechci říct, že zbytečný gól. Ale prostě nezvládneme konec, tak jak bychom měli.

Co předcházelo rozhodující brance dvě minuty před koncem.

Přesně nevím, jak to tam bylo, byl tam chumel hráčů. Oni měli zhruba pětiminutový tlak, kdy nás zatlačili. Měli tam dva rohy a nějaké závary. Domácí byli na balonu, dávali tam nějaké centry a vyústilo to tím gólem. Nestíhali jsme tam ani vystřídat, ač tam byl nachystaný Vojta Kubista. Určitě si to ještě budeme ukazovat, kde jsme chybovali.

Vyrovnávací branka padla po tvé hlavičce, ale nakonec zřejmě vlastní brance.

Jo byl to nakonec vlastní gól. On si to ještě tečoval do brány, asi to bude uznáno jako vlastní. Ale i tak jsem za ten gól rád. Byl jsem už v nějakých dobrých šancích minulé zápasy, ale nic mi tam nepadalo. Aspoň že takhle jsem mohl pomoci týmu.

Myslíš, že ta tvoje gólová hlavička skončila v brance, i kdyby jí soupeř nehlavičkoval do vlastní sítě?

Podle mě by to spíš chytil gólman. Možná bylo štěstí, že to ten domácí hráč tečoval.

Myslíš, že ti tu trefu připíšou?

Doufám že jo. Ale moc si to nemyslím.

Doufali jste už v remízu?

Pořád jsme chtěli vyhrát. Když vidíte, kolik zbývá do konce. Nějaké tři minuty a bylo to 1:1. Bod bychom brali.

Není to k vzteku, opět slušný výkon a opět jako v Rennes z toho nejsou body?

To se mi přesně honilo hlavou, když jsme dostali ten gól dvě minuty před koncem. Jak v Rennes. Uděláme dobrý zápas, pro diváky, pro všechny. Vyvíjí se to dobře a inkasujeme ke konci. Celé to všechno zkazí.

S umělou trávou jste se vyrovnali poměrně dobře.

Pro nás v Jablonci to je typické, na umělce jsme často. Včera jsme si na ten povrch zvykali, ale myslím, že nám to nedělalo problém. Věděli jsme, že to bude rychlejší. Ale pro oba týmy je to stejné.

Šance na postup jsou teď už asi jen v roli teorie.

I když teoretické, tak nějaká naděje je. Ještě o to zabojujeme, máme ještě dva zápasy, budeme chtít získat šest bodů. Už následující duel s Rennes se o to půjdeme zase poprat. Půjdeme si to užít a zkusit to zamotat.

Michalu Trávníkovi se také hned vybavil zápas s Rennes

Stoper David Lischka říkal, že si při vítězném gólu domácích hned vzpomněl na Rennes. Co ty?

Mě to hned proběhlo taky, samozřejmě. Byly to oba takové vyrovnané zápasy, kdy hrajeme vyrovnaně, máme i šance, ale doplácíme na neproměňování. Z těch tří, co jsme dnes měli, nedáme víc gólů a jsme pak za to potrestáni.

Nejvíc asi mrzí Sobolova neproměněná tutovka?

Asi jo. Byla to asi největší šance. Byl tam sám, ale bohužel netrefil ani bránu.

Jak si viděl situaci při úprku Doležala a následném faulu?

Já osobně jsem si myslel, že to bude jasná červená. Šel sám na bránu a on po něm šáhne, je to faul a červená karta.

Jak na vás působilo to prostředí Astana arény?

Celkově ta atmosféra je taková zvláštní, jak je ten stadion uzavřený a do toho ta umělka. Byl to hodně specifický zápas. Bohužel, jsme si s tím nedokázali poradit.

Vnímali jste tu atmosféru z hlediště?

Atmosféra byla asi celkově dobrá. Ale my, co jsme na hřišti, tak moc nevnímáme, jestli je to slyšet hodně nebo ne. V tom závěrečném tlaku jsme se nemohli dostat za půlku a odkopnout balon. Tam se to asi zlomilo, kdybychom to někam urvali, tak si myslím, že bychom to na remízu dohráli.

Byl nezvyk hrát na té jejich umělé trávě?

Ono z tréninku je to něco jinačího, než zápas v Evropské lize. Bylo to i vidět, jak jde přihrávka trošku vedle, tak to hned uletí a je to rychlejší. V tom to bylo asi těžší. Nějak jsme se i s tím poprali, ale zase jedeme domů s prázdnou.

Věříš ještě v postup?

Ve fotbale se může stát cokoliv. My musíme jít zápas od zápasu. Pro nás je každý takový zápas škola. Získáváme zkušenosti. Máme před sebou ještě dva kvalitní zápasy a musíme se s tím porvat.

Kapitán Tomáš Hübschman: Závěr jsme nezvládli

Jaký si utkání v Astaně viděl?

Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Soupeř vedl, ale my jsme se mu dokázali vyrovnat v kombinaci i v šancích. Do poločasu jsme dokázali vyrovnat. Druhou půli to bylo nahoru dolů, každý tým měl svoje šance. Bohužel nám se nepovedlo je realizovat. Astaně se v závěru povedlo dát branku a tím strhla vyrovnaný zápas na svou stranu.

Jak jste se vyrovnali s přechodem na umělý povrch?

Říkali jsme si hned od začátku, že se na to nebudeme vymlouvat. Jestli ten domácí tým na tom odehraje celou sezonu, tak je jasné, že je na to zvyklý víc. Než když my jsme na tom absolvovali jeden trénink a jeden zápas.

Odehráli jsme další minimálně vyrovnaný zápas, za který se nemusíme stydět.

Jsme za to samozřejmě rádi. Je vidět, že tam není nějaký závratný odstup od evropských týmů. Možná bych řekl, že v některých zápasech a jejich pasážích jsme byli i lepší. Řekl bych, že nám chybělo více zkušeností a klidu v šancích a při zakončení, které jsme si vytvořili. V Rennes přišla chyba v devadesáté minutě. I dneska by ten závěr zkušenější mužstvo dohrálo asi jinak. Závěr jsme nezvládli. Nedostali jsme se na balon, naopak jsme se dostali pod velký tlak, z kterého vyplynul gól.

Jak vidíš vývoj v tabulce skupinové fáze?

Těžko říct, nevíme, jak dopadne zápas Kyjeva s Rennes. Od toho se to bude odvíjet. Pro nás ta skupina nekončí, budeme se snažit i v těch dvou utkání udělat co nejvíce bodů a prezentovat se takovým fotbalem, jako jsme se prezentovali až doteď. Pokusíme se udělat ještě co nejvíce bodů.