Rozhovor
13
únor
2018

Hráči vyhlížejí jarní start


Těsně před startem jarní části ligové soutěže odpovídali na otázky novinářů nový útočník Honza Chramosta a kapitán týmu Tomáš Hübschman.

Jsem spíš útočník, než hráč na křídle, tvrdí Chramosta

Jaké jsou dojmy z prvního životního přestupu v kariéře?

Jsem spokojený. Líbí se mi tu. Myslím si, že mě přijali jak v klubu, tak kluci v kabině.

Dá se říci, že to je pro tebe zároveň i nový impuls?

Celý život v kariéře jsem strávil v Mladé Boleslavi, když tedy nepočítám hostování v Plzni. Teď jsem tady na přestup a boleslavská kapitola je momentálně uzavřená. Budu se snažit odvádět dobré výkony na hřišti.

Jak se rodil tvůj přestup?

Ze začátku to pro mě bylo hodně nečekané, protože jsem nečekal, že bych v zimě měnil klub. Jablonec v čele s panem Peltou měl o mě velký zájem a já jsem nakonec rád, že to dopadlo. Moc se těším. Dlouho se to táhlo. Jednání nebyla jednoduchá. K fotbalu patří, že lidé přestupují a teď to padlo i na mou osobu.

Osobně jsi necítil po tak dlouhé době v jednom klubu potřebu změny a nové motivace?

Abych řekl pravdu, tak ani ne. Být v Boleslavi není nic špatného. Ač se nám tam podzim moc nepovedl. Ale všechno to odstartovalo až to zranění Mešanoviče ve Slavii, rozjel se rázem takový koloběh hráčů a já jsem rád, že si Jablonec vybral mě. Rozhodlo, že mě Jablonec hodně chtěl. Už když se řešil můj přestup, tak mi hodně lidí z Jablonce volalo, cítil jsem z jejich strany zájem, chtěli abych tady byl. Chci teď potvrdit, že se v klubu rozhodli správně.

Jabloneckému týmu odešlo během zimy třináct podzimních gólů v podobě Tecla a Mihálika. Cítíš, že na tebe bude vyvíjen o to větší tlak?

Myslím, že když odešli útočníci, tak si klub vybral mě právě kvůli tomu, že si myslí, že jsem gólový a nějaké branky dám. Na druhou stranu si nemyslím, že to je o jednom hráči. Bude na celém týmu, jak se s tím popasujeme.

Ligový podzim se ti ale moc nevydařil, skóroval jsi jen jednou.

Je pravda, že v lize to žádná sláva nebyla, ač jsem dal dva góly v poháru a tři góly v Evropě. Hlavně s tou ligou spokojený nejsem. Bylo to také dané tím, že jsem nehrál útočníka, což by se tady v Jablonci mělo změnit. To byl také hlavní důvod, proč jsem sem chtěl jít.

Kromě jablonecké zimy, zvykáš si i na něco nového?

Ani tu zdejší zimu jsem moc nepocítil, protože jsem se k týmu připojil až na soustředění v Portugalsku, kde bylo příjemné počasí. Myslím, že k fotbalu to počasí patří a tady v Jablonci je to tím známé.

Jaké jsou vůbec tréninky pod novým trenérem Radou?

Jsou náročné, jako vždy v zimní přípravě. Teď už se ale připravujeme a ladíme na start ligy.

Co očekáváš od prvního zápasu s Teplicemi?

Těším se. Bude to těžký soupeř a náročné utkání. Jak jsem poznal kluky, tak máme na to porazit každého.

Osobně se asi cítíš nejlépe na samém hrotu útoku, že?

Hlavním faktorem v Jablonci je, že mě staví do útoku, což v Mladé Boleslavi už moc nevypadalo. A já se cítím spíš jako útočník než hráč na křídle.

Start do nového angažmá si měl obdivuhodný. V prvním utkání v novém dresu si dal během prvních tří minut dvě branky švédskému Hammarby.

Vždyť góly se ode mě čekají, kdyby to tak bylo dál, bylo by to fajn.

Na portugalském soustředění se ti dařilo při zahrávání penalt, budeš je kopat i v lize?

Určení jsou dva tři lidi a já mezi nimi jsem. Bude záležet, jak se bude člověk v tu danou chvíli cítit. Ale já se té zodpovědnosti určitě nebojím a věřím, že nějaké penalty kopat budu.

Dáváš si nějaké osobní cíle před startem jara?

Osobní jsem si tedy nedával. Ale z týmového hlediska to máme dobře rozjeté v poháru, tam by bylo dobré ho třeba i vyhrát.

Právě v poháru se můžeš stát historicky nejlepším střelcem, kde to máš dobře rozjeté. Co ti říká tato meta?

Chtěl bych jí samozřejmě překonat. Myslím si, že k tomu mám blízko a dobře nakročeno.

Začátkem dubna pojedeme k zápasu do Mladé Boleslavi. Přemýšlíš už i o tomto zápase?

V hlavě jsem to měl hned. Poprvé v životě pojedu na to hřiště jako soupeř. Nevím moc co od toho očekávat, ale těším se na to.

Slavil bys tam případný přesný zásah?

Jednoznačně ne. Z úcty ke klubu, který mě vychoval se to nesluší a nedělá se to.

Zvykl sis už na herní styl Jablonce? Jistě tam najdeš nějaké odlišnosti od hry Boleslavi.

Jablonec hodně využívá šířku hřiště, křídla a strany jsou hodně otevřené a dochází tam k přečíslení. To vidím jako hlavní změnu.

Takže styl by ti měl tím pádem i více vyhovovat, ne?

Před branku tak chodí hodně přihrávek a centrů, což mi zatím vyhovovalo. I v přípravě to vypadalo nadějně, teď to jen přenést do zápasů. Mojí hlavní devízou je práce na ofsajdové lajně a zakončení, což můžu víc potvrdit v útoku než na křídle.


Hübschman neskrývá natěšenost na rozjezd jara

Jaké jsou očekávání před startem jara?

Máme určité cíle, které jsme si stanovili už před sezonou. Budeme se jich snažit držet a pokusit se vyhrát domácí pohár a posunout se o kousek výš i v ligové tabulce.

Jak se tým dokáže vypořádat s odchodem gólově produktivního Tecla a Mihálika?

Odešlo nám tím dost gólů. Doufáme, že třeba nově příchozí Honza Chramosta na tyto hráče dokáže navázat. Třeba on by mohl být pro nás tím koncovým hráčem a i s ním bychom mohli slavit nějaké úspěchy.

Jak se i vzhledem k současnému počasí těšíte na ligový start?

Řekl bych, že počasí je ještě docela dobré. Liga startuje skoro stejně, bývá chladněji, ale zaplaťpánbůh nejsou žádné přívaly sněhu. Snad to vydrží a bude se to jen zlepšovat. Podmínky jsou pro všechny týmy stejné. My se tu sice v tom klimatu nacházíme každý den, takže jsme na to možná trochu víc zvyklí. Ale trénujeme na umělé trávě a přírodní pažit je zas něco trochu jiného. I my se budeme muset trochu přeorientovat.

Těšíš se už na ligový start?

Natěšenost nás provází od prvního dne, u mě tedy obzvlášť. Příprava je na mě někdy až moc dlouhá. Natěšení až se rozjedou první zápasy u mě vždy převládá. Jsem rád, že to zanedlouho začne.

Na úvod nás čekají Teplice, jak vidíš prvního sobotního soupeře?

Víme, že hrály poslední zápas s Táborskem doma. Nějaké informace o nich máme, čekáme že to bude urputný soupeř a my budeme potřebovat doma bodovat.

Trenéra Kluckého v zimě nahradil kouč Rada. Co se změnilo?

Příprava byla stejná, nic výjimečného bych tam nehledal. Vzhledem k tomu, že oba trenéři spolu působili v různých klubech, tak se dá říct, že ta harmonie mezi nimi je. Až tolik se toho nezměnilo, jak ve hře, tak v celém programu. Možná jsou jen trochu lidsky odlišní, trenér Klucký je spíš klidnější a trenér Rada zase impulsivnější.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.