Hráči si po zápase sypali popel na hlavu

FK Dukla Praha FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 20. kolo so 11. 3. 2017, 15:00

První jarní porážku na pražské Dukle hodnotili kriticky také samotní hráči. Zklamání z výkonu je patrné i z pozápasových rozhovorů s kapitánem Vítem Benešem a zkušeným středopolařem Petrem Jiráčkem.

Hráli jsme strašně, nebral si servítky kapitán Vít Beneš

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Hodnotit není co. Potřebovali bychom všichni dostat pár facek, protože jsme hráli strašně… Žádná hra dopředu, plno nepřesností, hra bez pohybu, neměli jsme žádnou mezihru, prostě nic. Je to druhej zápas bez střely a tím nemůžeme na body myslet.

Už od začátku to vypadalo, jakoby jste nebyli v pohodě. Nebylo to také tím, že jste tady posledně prohráli vysoko 6:1 a objevily se obavy o výsledek?

Nevím, čím to bylo, ale prostě jsme si klasicky nevěřili. Celý týden se na utkání připravujeme, a když přijde úvodní hvizd, tak to na nás všechny padne. Snad nějaké obavy o výsledek nebo něco takového a pak je naše sebevědomí na dně. Nevěříme si v kombinaci, vše je pomalé, bez nápadu.

Není ten váš výkon dán také tím, že v poslední době vzhledem ke špatnému počasí víc trénujete na umělé trávě?

Možná je, možná není… Ale jsme profíci a my si musíme během chvilky zvyknout na jakýkoliv terén. Nebudeme se na nic vymlouvat, je to jen o našich chybách. Tohle utkání se hodnotí strašně těžko….

Dopředu nic moc, vlastně nešla jediná přímá střela na domácí branku.

Na to není co říct. Na dnešní výkon musíme rychle zapomenout a v dalších zápasech se musíme zlepšit.

Petr Jiráček: Dnešní zápas nám vůbec nevyšel

Dnešní výkon vás asi mohl těžko uspokojit. Souhlasíš?

To stoprocentně. Všichni, kdo utkání viděli, tak musí uznat, že Dukla byla jasně lepší, nebezpečnější a my jsme kromě asi dvou pološancí nevypracovali vůbec nic. Dnešní zápas nám vůbec nevyšel.

Za celý zápas jste netrefili domácí branku.

To mluví všechno za sebe. Když nestřílíme na branku, tak můžeme těžko nějakej gól dát. Budeme se muset na to podívat, trošku si o tom pohovořit a v dalším utkání se zlepšit.

Už úvod zápasu vám nevyšel, navíc jste dostali laciný gól.

Je to tak. Odskakovaly nám balony, bylo tam hodně nepřesností a navíc jsme se nedostali ani do souboje. Dukla nás přetlačila a měla tam pár nebezpečných centrů. Bohužel se tam při gólu stalo to, co se stalo, ale to tak někdy je. Stále jsme však měli skoro devadesát minut na to, abychom s tím něco udělali, ale my jsme neudělali nic. Takže na Romana (Valeše) bych to určitě neházel a za prohru může špatnej herní projev mančaftu.

Nebyli jste nebezpeční dopředu.

Přesně tak. Všechno to bylo takový pomalý, bez náběhu, bez sprintu. Tohle v dnešním fotbale rozhoduje.

Vzájemné doplňování také nebylo ideální.

Určitě. Prostě náš výkon byl celkově takovej nekompaktní a vypadalo to, že tam jsme každej sám za sebe a ne jako mančaft. Fotbal je týmovej sport a teď si o tom budeme muset promluvit, aby se to v dalších zápasech už neopakovalo.

Již v úterý hrajete doma odložené utkání s Hradcem a fanoušci očekávají z vaší strany lepší výkon.

Hradec ještě není zachráněn a také my potřebujeme ke klidu nějakej ten bod. Takže to bude těžkej zápas. Z dnešního výkonu si musíme vzít ponaučení. Musíme být nebezpeční dopředu, být kompaktní a hrát jako mančaft a ne jako jednotlivci. Když tohle dokážeme, tak věřím, že vyhrajeme.