Hráči hodnotí bezbrankové derby v Liberci

FC Slovan Liberec FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 27. kolo ne 7. 4. 2019, 15:30

Co řekli po bezbrankovém průběhu 50. Podještědského derby samotní aktéři utkání? Z jablonecké strany hodnotí duel střídající záložník Miloš Kratochvíl a stoper David Hovorka.

Miloš Kratochvíl: Kdybych dal gól, tak by spokojenost byla větší

Jak si viděl utkání?

Myslím si, že bod je pro nás zaslouženej. Hlavně ve druhé půli mělo utkání velký náboj, bohužel šancí bylo minimum.

Říkáš, že remíza je asi zasloužená, ale víc šancí jste tam měli ve druhé půli vy.

Asi jo, ale zase na druhou stranu domácí tam taky nějaký závary měli. Ale máte pravdu, ty naše šance byly větší a mohli jsme vyhrát.

Měl si velkou šanci dát gól. Co tomu chybělo?

Měl jsem počkat na odražený míč, ale pak jsem se rozhodl, že tam půjdu. Byl jsem trošku v úhlu, ale našel jsem si to a vystřelil. Brankáři to bohužel zajelo mezi nohy a chytil to.

Sledujete tabulku?

Určitě se na ni díváme jako každej jinej tým, ale teď hlavně chceme v posledních třech zápasech udělat co nejvíc bodů a pak se uvidí, co dál. Ale o té šestce hodně přemýšlíme. Chceme tam zůstat a hrát Evropské poháry. Teď ještě musíme zvládnout tři zápasy a potom na to půjdeme.

Druhý poločas byl dobrý, ale v první půli kromě té tvé šance skoro žádné jiné nebyly. Bylo to nervozitou, nebo to bylo svázané taktikou?

Těžko říct… Je to derby a to je zase jinej zápas, ale myslím si, že to bylo trošku takticky svázaný.

Hrál si první podještědské derby. Jak sis ho užíval?

Už jsem také nějaké derby zažil, ale tohle bylo moje první podještědský a bylo to dobrý. Bylo hodně diváků a docela jsem si to užíval. Škoda jen, že jsme nevyhráli.

Dá se říct, že si výkonem určitě nezklamal.

Možná to tak vypadalo, ale kdybych proměnil tu tutovku, tak by se mi zápas hodnotil líp.

Ta tvoje šance byla asi největší.

Asi jo. O to víc mě to mrzí, že jsem to nedal. Bylo to z blízka a musím říct, že to gólman chytil dobře.

Remízu nakonec musíme brát, řekl stoper David Hovorka

S jakými pocity si se vracel do Liberce?

Hrál jsem tady asi před čtyřmi roky a vzpomínám na to moc hezky. Potkal jsem opět lidi, které znám z dřívějška, a zpočátku bylo těžké se zkoncentrovat na zápas. Myslím si, že vzadu to dneska šlo, ale dopředu to až tak dobré nebylo a moc příležitostí jsme neměli.

Jak hodnotíš získaný bod?

Do zápasu jsme šli s tím, abychom vyhráli, ale když to tak všechno vezmeme, tak to byl remízový zápas. Moc šancí jsme si nevytvořili, což je škoda, protože ke konci jsme měli převahu a měli jsme dát aspoň ten jeden gól. Na druhou stranu Liberec byl na nás dobře připravenej. Museli jsme se jim vyrovnat hlavně v bojovnosti a potom dát i něco navíc.

Takže bod z venku bereš?

Myslím, že jo. Když to vezmu tabulkově, tak se na nás Liberec nedotáhl, což je asi nejdůležitější. Teď nás čeká Dukla a věřím v tři body.

Myslíš si, že se liberečtí dostali do té své fyzické hry?

Myslím si, že jo. Tedy aspoň já jsem hodně pokopanej.

Author Redakce