Hráči: Dva rychlé góly do poločasu rozhodly

FK Jablonec FC Zlín
FORTUNA:LIGA, 17. kolo po 3. 12. 2018, 17:00

Vítězný zápas se Zlínem zlomili naši hráči dvěma góly před poločasem. Shodli se na tom v pozápasových rozhovorech střelci Tomáš Holeš, David Lischka a Martin Doležal.

Tomáš Holeš: Trenér do nás hustil, že po poháru musíme rychle přepnout na ligu a to se podařilo

Martin Doležal ti přihrál na krásný gól. Křiknul si na něho, aby ti to sklepnul?

On v tu chvíli nemohl nic jiného dělat než mi to sklepnout hlavou. Věděl o mně, a když jsem viděl, že mi to tak hezky připravil, tak jsem do toho prásknul. Myslím, že to tam zalítlo dobře.

Kam řadíš tenhle gól?

Já jich moc nedávám, ale tenhle byl nejhezčí.

Ten volej se ti povedl.

Jo, povedlo se. Tohle je vždycky buď, a nebo. A dneska to vyšlo. I na tréninku tohle zkoušíme, někdy to vyjde a někdy ne.

Předvedli jste velmi dobrou hru se čtyřmi góly navrch.

Je to tak. Dobře jsme začali, ale potom přišel trošku útlum. Vyšel nám však závěr první půle, kdy jsme dali dva rychlé góly. Zlín po nich odešel a my jsme si defakto dělali, co jsme chtěli.

Zlín nastoupil se dvěma útočnými hroty, ale poradili jste si s tím.

Máte pravdu, naši stopeři na ně hráli dobře. Zvláště Beauguel je hodně nebezpečný a má hodně silnou hlavu, ale my jsme to při dlouhých balonech dobře zavírali a s oběma útočníky jsme si poradili.

Bylo těžké se zbavit zápasu ze čtvrtka?

Ten den, dva to vždycky máte v hlavě, ale trenér do nás hustil, že zase musíme přepnout na ligu a pohár z hlavy vytěsnit. Na dnešní jednoznačné výhře se silným soupeřem bylo vidět, že jsme to jednoznačně zvládli.

David Lischka: Je škoda, že to tam nespadlo i v Evropské lize

Dneska jste opět, stejně jako ve čtvrtečním pohárovém zápase, podali výborný výkon a navíc okořeněný čtyřmi góly.

Máte pravdu. Dneska nám tam spadly čtyři góly a je škoda, že nám to tam nespadlo už v Evropské lize. V naší lize dáme čtyři góly, ale v Evropské ne. Ale už se k tomu nechci vracet. Za dnešní vítězství se silným soupeřem jsme hrozně moc rádi.

Vypadalo to, jakoby jste čtvrteční pohárový zápas ani v nohách neměli, fyzicky jste to zvládli výborně.

On to byl vlastně už pátý pohárový zápas, takže jsme si na ten rytmus docela zvykli. Šlo jen o to naskočit do toho kola a časem jsme si na to zvykli.

Jak si viděl svůj gól?

Vím, že i v těch předcházejících zápasech jsem měl šance, které jsem neproměnil a o to víc jsem rád, že to tam dneska spadlo. Budu upřímnej, moc těžký to pro mě nebylo. Vojta (Kubista) mi to tam sklepnul a dal jsem to tam hlavou.

Myslíš si, že zlomem zápasu byly dva góly do šatny?

Určitě. Věděli jsme, že to se Zlínem nebude jednoduchej zápas a první půle tomu nasvědčovala. Ty dva góly do šatny nám pomohly, ve druhé půli jsme přidali další dva a spokojenost je na místě.

Prostříleli jste se před Spartu na třetí místo. Jak moc to hřeje?

Věděli jsme, že Sparta ztratila, a že když dneska vyhrajeme, tak půjdeme na třetí místo. Jsme za to rádi a teď je hlavní to tak udržet co nejdéle.

Byla to pro vás i motivace, že vám to třeba trenér zdůrazňoval?

Neřekl bych, že motivace, ale řekli jsme si, že by to bylo dobré a jsme rádi, že to vyšlo.

Fanoušci vás v průběhu zápasu několikrát vytleskali za předvedený výkon.

Jsme za to rádi. Sice jich tady v tom špatném počasí nebylo moc, ale fandili výborně a dík za to. Tady v Jablonci není jednoduché v té zimě chodit na fotbal a za podporu jsme pochopitelně rádi.

Martin Doležal: Za gól jsem rád, ale mohl jsem přidat další

Martine, dneska si dal gól a na dva nahrál. Byla to úleva po čtvrtku, kdy si se spoluhráčům omlouval za neproměněné šance?

Hlavně jsem rád, že jsem dal gól, ale zase jsem tam měl dvě tři šance, které jsem mohl proměnit, a spokojenost by byla ještě větší. Je hodně důležité, že jsme zápas takhle zvládli. Myslím si, že jsme dneska předvedli podobný výkon tomu pohárovému jen s tím rozdílem, že dneska jsme góly dali, kdežto ve čtvrtek ne.

Jak si viděl zápas?

V prvním poločase jsme tam něco měli, ale hlavně nám vyšel závěr, kdy jsme dali dva góly, které nás uklidnily. Ve druhé půli jsme soupeře k ničemu nepustili a zápas jsme dohráli, jak se patří.

Při třetím gólu si na tebe Holeš křikl a dával si mu to vědomě?

Podíval jsem se, jestli tam někdo pode mnou není, ale pak jsem uviděl Holyho (Holeše), tak jsem mu to hlavou sklepl a on to trefil parádně. Ten jeho gól nás uklidnil úplně.

Dovede to Holeš takhle trefit i při tréninku?

Myslím, že jo. Samozřejmě někdy se někomu stává, že to skončí až u Kauflandu, ale to nevadí. Někdy vám to sedne, někdy ne a jemu to dneska vyšlo skvěle.

Váš výkon okořeněný čtyřmi góly neměl chybu.

Asi to tak je a na Zlín jsme byli dobře připraveni. Věděli jsme, že budou nakopávat balony na Beauguela a Vyhnala, ale pohlídali jsme si to dobře.

Myslíš, že o zápase rozhodly vaše dva góly do šatny?

Myslím si, že jo. Po nich jsme se dostali psychicky nahoru. O poločase jsme si říkali, že nesmíme zalíst a že musíme hrát pořád aktivně. To se povedlo a druhý poločas byl v naší režii.

Byla velká motivace dostat se před Spartu?

Samozřejmě to motivace je, ale hlavně jsme chtěli odskočit mančaftům, které jsou pod námi, to jsou hlavně Zlín, Ostrava a Liberec. Dnešní výhra nad těžkým soupeřem je paráda.

Za týden jedete do Karviné a asi jim budete chtít vrátit vyřazení z poháru.

To určitě. V Karviné to bude hodně těžké, protože jsou namočeni v sestupu a atmosféra je tam vždycky vyhrocená, ale myslím si, že když budeme pokračovat v té naší hře, jakou předvádíme, tak strach z výsledku mít nemusíme.