Hráče mrzel na Slavii gól v závěru

AC Sparta Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, N4 ne 19. 5. 2019, 15:00

Podobně jako v Plzni prohrál náš tým na hřišti aktuální lídra v Edenu. Zápas v Edenu hodnotí v pozápasových rozhovorech středopolař Miloš Kratochvíl a střelec krásné branky Tomáš Holeš.

Tomáš Holeš: Dostat gól v závěru zápasu bolí

Bolí to hodně dostat gól v závěru zápasu?

Samozřejmě že to bolí. Zápas v dešti a na těžkém terénu nás stál spoustu sil a jedeme domů s prázdnou, takže to bolí.

Ty si dal parádní gól, navíc levačkou. Byla to tvá první branka levou nohou?

Nebyla, ale z tyhle dálky určitě jo.

Trefit se to už lépe asi nedá. Dal si někdy vůbec hezčí gól?

Máte pravdu, líp se to už trefit nedalo. Tak pěkný gól z takové dálky jsem nikdy nedal ani pravačkou. Povedlo se to.

Čtvrté místo už máte jisté. Byli jste víc uvolnění, a jak jste k tomu zápasu přistupovali?

Tak prakticky nám už o nic nejde, ale trenér nás připravoval, že nic nebalíme a chceme to dobře dohrát a podávat dobré výkony, které nás zdobí celou dobu.

Co se dalo udělat lépe při té situaci, kdy domácí Souček skóroval na 2:1?

Měl mít míň prostoru. Rychleji k němu přistoupit, aby si to nemohl tak dobře nachystat. Měl dost času si ránu připravit, a proto to takhle trefil.

Slavia se díky vysokým a důrazným hráčům hodně prosazuje standardkama. Také dneska jich měla dost, ale dá se říct, že jste si to pohlídali.

První gól do naší sítě padl po standardce, ale tam jsme v té chvíli měli na hřišti o zraněného hráče Acostu míň a ten nám při ní chyběl. Ale při dalších jsme si vše pohlídali a do žádné větší šance se už Slavie nedostala.

Spekuluje se, že by si mohl přijít do Slavie? Chtěl si se tady předvést?

Všechny tyhle zápasy jsou pro každého hezký a i já jsem se tady chtěl předvést. Takže o motivaci jsem měl postaráno.

Kolem tebe se vyskytly spekulace o přestupu. Můžeš nám k tomu něco říct?

Teď chci hlavně dobře dohrát ligu v jabloneckém dresu, a co bude potom, se uvidí.

Kratochvíl: Gól jsme dostali v závěru stejně jako v Plzni

Můžeš prozradit, s čím jste jeli na Slavii?

Všichni víme, že mají dobrý standardky, takže si je pohlídat. Také jsme počítali s tím, že zatímco my jsme mohli hrát uvolněně, tak oni budou pod tlakem. Chtěli jsme tady vyhrát a myslím, že alespoň remíza nebyla daleko. Oni jsou doma silní a dneska to dokázali. Bohužel jsme asi v 86. minutě dostali gól a stejné to bylo v Plzni. Takže je to škoda.

Ty závěry vám nějak nevycházejí, už na podzim v Evropské lize jste několik takových gólů dostali. Čím to je?

Těžko říct. Myslím si, že jsme všichni koncentrovaní dobře to dohrát, ale nedaří se nám to a třeba dneska měli slávisté při druhé brance štěstí, protože takhle to trefit se Součkovi nepodaří dlouho.

Věděli jste, že tady Jablonec už dlouho neprohrál?

Věděli jsme, že se nám tady daří a chtěli jsme na to navázat. Ale každý zápas je jiný a dneska to tady bylo hodně těžký. Oni potřebovali vyhrát, aby odskočili Plzni a to se jim bohužel podařilo.

Přesto jste měli ve druhé půli Jovovićem a Doležalem dvě dobré šance ke skórování, ale nevyužili jste je.

Bylo by dobrý je proměnit, ale domácí těch šancí hlavně v první půli měli víc a asi zaslouženě vyhráli. Škoda jen, že jsme remízu neudrželi do konce.