Horejšova nepovedená premiéra, s Bohemians 0:3

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
0:3
FORTUNA:LIGA, 1. kolo ne 31. 7. 2022, 16:00

Premiéra nového jabloneckého kouče Davida Horejše nevyšla podle představ. Bohemians si z Jablonce odváží v úvodním zápase nového ročníku všechny tři body po výhře 0:3.

Nový jablonecký kouč David Horejš připravil zahajovací jedenáctku se stopery Heidenreichem a Martincem, na krajích obrany se představil divákům novic Polidar a na druhé straně Štěpánek. Středová formace zůstala stejná v podání Považance, Kratochvíla a Housky, na krajích zálohy operovali Jovović s Pleštilem, kteří měli podporovat nového útočníka Sejka. Jen na jablonecké lavičce zůstal další nováček Šulc, hosté překvapivě nenasadili od začátku letní posilu Jánoše.

Souboj dvou týmů vyznávající zelenobílé barvy začal šancí Bohemky po standardní situaci, Květovu táhlou střelu ale Hanuš nadvakrát zkrotil ve své náruči. Po dlouhém autovém vhazování vznikla skrumáž v jabloneckém vápna, naštěstí ale žádné zakončení na Hanušovu branku neprošlo. Jablonec si první velké šance připravil až po čtvrthodině hry, nejdříve předvedl skvělý postřeh brankář Valeš proti střele Kratochvíla. Jen o minutu později Houska z levé strany poslal do vápna soupeře prudký míč, který ve skluzu Sejk nestačil umístit do odkryté branky!

Na opačné straně hřiště neměl příliš problémů se střelou Hronka gólman Hanuš. Střelnice tleskala zřejmě i nacvičenému signálu po standardce Považance, přetažený míč si zpracoval Kratochvíl a donutil Valeše u tyče míč vytěsnit na roh! Neujala se ani slabá střela Pleštila a Kratochvílův pokus z úhlu skončil jen na boční síti.

Do vedení se tak dostali Pražané. Ve 37. minutě zacentroval do našeho vápna Kovařík, přetažený míč vrátil na malé vápno Puškáč a Květ hlavou trefil jablonecké břevno! Akce však pokračovala, Hronek nabil ke střele Petrákovi a jeho zakončení si nešťastně ztečoval za záda brankáře Hanuše stoper Martinec – 0:1.

Do kabin tak odcházeli s jednobrankovým náskokem Pražané. Do druhého poločasu poslal kouč Šulce místo Pleštila. Jenže hosté mohli tři minuty po změně stran přidat druhý gól, ale brankář Hanuš předvedl své kvality a zlikvidoval střelu Puškáčovi a následnou dorážku Hronka vyrazil na roh!

Jablonec se nemohl dostat do souvislejšího tlaku a hosté vědomi si svého vedení příliš nikam nepospíchali. První zakončení druhé půle předvedl náš tým až v 65. minutě Kratochvíl, ale jeho tečovaný pokus přelétl břevno. Po následném rohovém kopu na zadní tyči nestačil míč placírkou umístit do sítě stoper Martinec. Trenér Horejš se snažil oživit hru dvojím střídáním a na plac poslal Ikauniekse a Černáka.

Jenže ještě ve stejné minutě přišel šok pro Střelnici po triviální chybě brankáře Hanuše, který rozehrával od vlastní branky na obsazeného Považance, míče se zmocnil Květ a nekompromisní ránou poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2.

Jablonec mohl korigovat skore když Martinec přihrával hlavou do šance Ikaunieksovi, jenže ten nedokázal zblízka překonat Valeše a dorážejícímu Kubistovi byl pískán útočný faul.

V 87. minutě korunoval vítězství hostujícího celku střídající Jánoš, který napřáhl před jabloneckým vápnem a míč s jemnou tečí Martince skončil potřetí v jablonecké brance – 0:3.

Úvodní zápas nového ročníku FORTUNA:LIGY tak dopadl pro Jablonec neslavně.