Hanousek cítí důvěru a pohodu v týmu

FK Jablonec FC Slovan Liberec
Přátelská utkání, TsLiga so 21. 1. 2017, 13:00

Matěj Hanousek zažívá po podzimní změně na trenérském postu mnohem lepší období. Od nového trenéra cítí důvěru a je to znát i na jeho výkonech. Co ještě prozradil po vítězném derby s Libercem?

Poměrně jednoznačným výsledkem jste dnes deklasovali rivala z Liberce.

Říkáš jednoznačný výsledek, ale na hřišti to až tak jednoznačné nebylo. Liberec měl také nějaké šance, takže to mohlo dopadnout jakkoliv.

Jsme ale strašně rádi za ten výsledek, když se na něj někdo podívá, tak si bude myslet, že to vypadalo jinak. Podle mě to bylo více vyrovnané utkání.

Brali jste i toto turnajové derby v rámci Tipsport ligy prestižně?

V přátelských zápasech se každý z týmů většinou nachází v jiné únavě. Ale když se hraje proti Liberci, každý chce přece vyhrát. Je jedno, že to je přátelské utkání, navíc je to umocněné tím, že to je s Libercem a je to derby.

Dnešním vítězstvím jsme stále ve hře o finále Tipsport ligy.

V téhle fázi přípravy ještě nikdo nepřemýšlí tak, že je to turnaj Tipsport ligy. Prostě je to přípravné utkání, ale jede se vyhrát. Každej zápas se jede vyhrát!

Hrál jsi u lajny, odkud často létaly sněhové kouličky z řad fanoušků soupeře. Schytal jsi nějakou?

Vždy když jsem fauloval nebo něco zkazil, tak to letělo. Prakticky ať se stalo cokoliv, liberečtí fanoušci už tam uplácávali koule a házeli to na mě. Tomu se člověk asi jenom pousměje, to nemůže řešit.

Pod novým koučem Kluckým dostáváš víš příležitostí a hned je to znát na výkonech. Jak se teď cítíš?

U mě je to změna o sto osmdesát stupňů. Mně osobně ta změna trenéra prospěla. Za minulého kouče jsem asi nebyl v pozici, že bych se mohl dostat na hřiště. Je to pro mě strašná změna k lepšímu a jsem zase rád, že tu můžu být. Nechci říct, že by mě to předtím nebavilo, ale teď je to prostě něco úplně jiného.

Takže je to hlavně o důvěře?

Stoprocentně. Když cítíte důvěru trenéra, že vám věří, pak se hraje samozřejmě hned jinak.