Góly s Duklou padaly až po přestávce

FK Dukla Praha FK Jablonec
2:3
Přípravná utkání, přát. so 18. 1. 2020, 13:00

Na závěr zimního turnaje Tipsport liga porazil Jablonec aktuálně čtvrtý tým druholigové soutěže Duklu Praha 3:2. Na hřišti pražského Xaverova padaly góly až po změně stran.

V posledním zápase zimního turnaje se opět vyznamenali naši brankáři. Honza Hanuš a v druhé půlce i Adam Richter se několikrát předvedli proti vysokému útočníkovi z Julisky Ayongovi. První tutovku měl tento hráč už ve čtvrté minutě zápasu, kdy dostal od Preislera ideální přihrávku od brankové čáry, Hanuš ale zblízka jeho střelu stačil vyrazit! Střela jabloneckého Acosty na druhé straně hřiště větší nebezpeční pro branku Dukly neznamenala, její brankář nemusel zasahovat ani po hlavičce Doležala po rohovém kopu, to míč proletěl těsně nad břevnem. Po půlhodině hry prošel jako nůž máslem do vápna soupeře Matoušek, po jeho přihrávce ale Breda bohužel nezakončil. Se střelou Hämäläinena z hranice vápna do horního růžku si zase poradil brankář Hruška. Ve 36. minutě obešel Ayong na levé straně obrany Kubistu, k zakončení tentokrát vybídl Filipa Haška, toho ale skvěle vychytal znovu gólman Hanuš.

Jablonec do druhé půle na rozdíl od svého soupeře prostřídal jedenáctky. První velkou šanci měli ale opět Pražané, Ayongovi se tentokrát postavil do cesty brankář Richter a byl úspěšný, Tetourova dorážka následně prosvištěla kolem naší tyčky. Prakticky z protiútoku přišel první gólový moment zápasu, tři minuty po změně stran dostal odražený balon z vápna přesně proti kopačce zkušený Pilík a bombou do šibenice poslal Jablonec do vedení.

V 57. minutě se vydal na zteč středem hřiště útočník Chramosta, šikovným zakončením k tyči pak vystřelil našemu celku druhý gól v síti soupeře. Hra Jablonce byla živější, Dukle dělala problémy především dvojice Jovović - Chramosta, která několikrát svižně zakombinovala. V 68. minutě předvedl dravý průnik po pravé straně Pleštil a jeho přízemní centr si srazil na přední tyči do vlastní sítě Piroch na 3:0.

Skore se znovu měnilo za další dvě minuty, Hašek se dokázal uvolnit na naší levé straně hřiště a prudkou střelou na přední tyč korigoval na 3:1. Na opačné straně hřiště si gólman Dukly poradil s Chramostovou střelou, zasahovat naopak nemusel po tečované ráně Kubisty. Čtvrt hodiny před koncem se našim hráčům povedla další pěkná kombinace, Pleštil načasoval ideální přihrávku pro Jovoviće, jeho křížnou střelu ale stačil Hruška konečky prstů vyškrábnout na roh.

Deset minut před koncem se Dukla opět dostala do zápasu, přesně k tyči snížil na rozdíl jediné branky Dancák - 2:3. Pražané mohli myslet i na vyrovnání, ale střídajícího Kovala vychytal Richter. Jablonec se s turnajem rozloučil výhrou 3:2 nad pražskou Duklou, což kvitoval náš kouč Petr Rada. „Jsme v únavě, znova jsme to vystřídali, podobně jako v předchozích zápasech. Dnes jsme vstřelili tři branky a měli i další šance, ale soupeř měl také tři velké příležitosti, které neproměnil. Na obou stranách bylo poměrně dost okének. Vedli jsme už 3:0, ale pak jsme si nechali dát zbytečné góly. To je škoda, protože to byly naše chyby, třeba u druhé branky to šlo vyřešit odkopem. Hlavně ale, že se nikdo nezranil. Turnaj jsme ukončili výhrou, máme šest bodů, takže poslední asi neskončíme (úsměv). Na soustředění ve Španělsku už zápasy budeme hrát bez tolika střídání, tak aby si hráči zvykli na zápasovou zátěž,“ plánuje jablonecký lodivod.

Jaký bude další program Radova týmů před odletem na španělské herní soustředění? „V neděli mají hráči volno. V pondělí a úterý máme po dvou trénincích, ve středu jeden a ve čtvrtek odpoledne už odlétáme do Španělska. V pátek budeme mít na soustředění už opět normální cyklus, tam už se budeme zabývat více taktikou a vylaďováním věcí. Věřím, že odjedeme všichni, včetně Kratochvíla,“ přeje si trenér Jablonce.