Gólman Hrubý a útočník Doležal po výhře na Slavii

SK Slavia Praha FK Jablonec
0:2
FORTUNA:LIGA, 5. kolo so 18. 8. 2018, 19:00

Sobotní povedené a vítězné utkání na Slavii 2:0 hodnotí v pozápasových rozhovorech strůjci úspěchu famózní brankář Vlasta Hrubý a autor první branky Martin Doležal.

Vlasta Hrubý: Slavia nás ničím nezaskočila, věděli jsme, jak na ně

Dnešní tvůj výkon byl asi nejlepším ve tvé kariéře. Vzpomínáš si ještě na něco takového?

Vzpomínám si na nedávný zápas tady na jaře a ještě se povedl asi před rokem a pak zápas v Karviné. Tam jsem chytil asi patnáct gólů a vyhráli jsme tam 1:0. Takže tyhle tři zápasy asi budu hodnotit nejvýš.

Kromě úvodních patnácti minut druhé půle se zdálo, že jste zápas měli pod kontrolou a Slavia vás ničím nezaskočila.

Tak my jsme se dívali na video, když tady hrála Karviná. Ta tady zalezla a stála v deseti lidech na vápně a to po nás trenér nechtěl. Chtěl, abychom blok vytvořili až někde na kruhu nebo na půlce a myslím si, že se nám dařilo včas zachytávat jejich útoky. Slavii jsme v první půli do ničeho nepustili a jak už jste řekl, bylo tam těch patnáct minut v druhé půli, kdy nás trošičku zatlačili. Ale z toho jsme se dostali a myslím si, že ten konec jsme zvládli hodně dobře. Navíc Slavii docházely síly, protože za sebou měla pohárový zápas v Kyjevě, takže nás do konce zápasu nepřetlačila.

Takže jste počítali i s tím, že mají v nohách čtvrteční neúspěšný pohárový zápas?

Bavili jsme se o tom. Upozorňoval nás na to hlavně trenér a v konci se ukázalo, že toho měla Slavia dost.

Co ta penalta? Počítal si, že do těch míst míč půjde?

Samozřejmě mám Škoďáka přečteného, ale někdy to je o štěstí. Na druhou stranu musím říct, že jsem to tak nějak očekával. Do poslední chvíle jsem stál, kopl to na pravou stranu nahoru a já ji vystihl.

Chvíli předtím si na brankové čáře zlikvidoval jasnou šanci. Můžeš to přiblížit?

Byl tam centr, já jsem se přesouval, naštěstí jsem ještě dokázal na střelu z blízkosti reagovat. Jsem za to rád, ale zase bych to nějak nepřeceňoval…

Začátek soutěže vám ne herně, ale výsledkově nevyšel a dnešní tři body vám asi hodně pomůžou.

Máte pravdu. Podle hry a vypracovaných šancí jsme měli bodovat i v Ostravě a se Spartou, ve Zlíně jsme tři body ztratili až v závěru. Dnešním vítězstvím jsme umazali domácí ztrátové body se Spartou. Máme sedm bodů a věřím, že další budou přibývat. Teď je třeba se dobře připravit na další těžký zápas s Olomoucí. Ta bude po poháru ve stejné situaci jako Slavia a budeme se toho snažit využít.

Martin Doležal: Tři body jsou pro nás nesmírně cenné

Takže Martine, asi je zbytečné ptát se na tvoje pocity?

Máte pravdu, všichni jsme moc a moc šťastní. Tři body jsou pro nás nesmírně cenný a navázali jsme na zápas s Karvinou. Ke konci sezóny se nám tady na jaře podařilo vyhrát a chtěli jsme na to navázat. Jenom jsme nechtěli, aby na nás Slavia vlítla a vypracovala si šance, ale myslím si, že začátek byl docela dobrej. V první půli byl zápas vyrovnaný a nemyslím si, že by měla Slavia nějakou stoprocentní šanci. My jsme těch šancí měli víc a zaplaťpánbůh, že ta má vyšla. Zpočátku jsem si myslel, že míč z mé hlavy letí na tribunu, ale nakonec to byl gól. Ve druhé půli Slavia tlačila, ale hlavně při střele Sýkory a penaltě nás skvěle podržel Vlasta (Hrubý). Po druhém gólu jsme věřili, že by to už mohlo vyjít.

Vraťme se k té tvé první brance. Ten centr tě tam našel krásně.

Je to tak. My jsme tam vyhráli souboj a s Masíčkem (Masopustem) jsme se domlouvali, že centr půjde na přední tyč. I když jsem čekal, že mě Ngadeu zbourá, šel jsem do toho a hlavička skončila v bráně. Ale v první chvíli jsem ani nevěděl, že to byl gól. Myslel jsem si, že to jde vedle, nebo že to golman chytne. Až když jsem viděl reakce spoluhráčů, začal jsem se taky radovat.

Na domácí jste zvolili dobrou taktiku.

Máte pravdu, dost jsme je presovali a vytlačovali a do našeho vápna se moc nedostali. Na druhou stranu jsme už v první půli měli ještě dvě až tři dobré šance a kdybychom je využili, tak jsme se ve druhé půli nemuseli strachovat o výsledek.

Úvodních patnáct minut druhé půle byl tlak domácích velký.

Ten druhej poločas byl podobný jako ten jarní předcházející zápas tady. Bránili jsme se, ale nutno říct, že si domácí v tom tlaku žádnou vyloženou šanci nepřipravili. Nebezpeční byli jen při střele Sýkory a z penalty, ale Vlasta nás dneska vychytal.

Spoléhali jste na to, že Slavia má v nohách zápas s Kyjevem?

Těžko jestli počítali, ale věděli jsme, že to cestování a určitě i psychika po vyřazení jim na jistotě nepřidalo. Na druhou stranu mají strašně širokej kádr, takže se s tím vším měli vypořádat. Hlavně ve druhé půli jsme počítali, že jim odejdou síly a my je v brejcích dorazíme. Jeden z několika nám vyšel na 2:0, jsme spokojeni.

Martine, pokud se nemýlím, tak jste tady po dnešním vítězství už šest let neprohráli?

Vidíte, to ani nevím. Série jsou od toho, aby pokračovaly, ale jsme rádi, že jsme ji dnešním vítězstvím prodloužili.