Frťala: Ukázali jsme vnitřní sílu

FK Jablonec MFK Karviná
ePojisteni.cz liga, 1. kolo so 30. 7. 2016, 17:00

Jablonecký kouč byl po úvodním zápase nové sezony spokojen s vítězstvím a tím, že jeho svěřenci dokázali odvrátit už dvoubrankové manko.

Kouč nováčka z Karviné Jozef Weber, měl po zápase smíšené pocity. „Pro nás je to dost krutá prohra, která má nějaké příčiny. Dostávali jsme se před domácí branku rychlými brejky, až do neskutečného vedení 3:1, Všechny ty situace jsme řešili správně,“ pochvaloval si kouč Karviné.

„Úvod druhé půle rozhodl o vývoji utkání. Tam jsme to neunesli. Domácí ukázali sílu a na nás to dolehlo. Už jsme nedokázali být tak nebezpeční. Čtvrtá branka utkání definitivně zlomila. Snažili jsme se to oživit, ale v tak těžkém utkání už jsme s výsledkem nedokázali nic udělat. Jsem rád, že jsme přispěli alespoň v prvním poločase k dobrému zápasu. Domácí vyhráli zaslouženě a chtěl bych jim tímto pogratulovat,“ řekl na tiskové konferenci Weber, který se do Jablonce těšil. „Pro mě to byl hodně výjimečný zápas, nezastíral jsem to ani před ním. Mám tu dost známých, snažil jsem se od toho ale oprostit, jen mě mrzí, že to pro Karvinou nedopadlo lépe. Byl jsem trochu dojatý, když diváci skandovali moje jméno, přesto za to děkuji jabloneckým fanouškům,“ poděkoval za přivítání na Severu Čech Jozef Weber.

Jablonecký trenér Zdenko Frťala měl po úvodním kole radost především z vítězství a pěti vstřelených branek, kterými odvrátili jeho svěřenci hrozící blamáž. „Hlavně první poločas jsme si zahrávali s ohněm, takhle vstoupit do zápasu, to se jen tak nevidí. Když se nám povedlo vyrovnat, soupeř nám dal další branky, byli jsme nekompaktní v obranném bloku. V druhém poločase jsme chtěli hrát nátlakově, jednoduchými nákopy, úvod nám vyšel excelentně. Lidi si to přetrpěli s námi a pak už si to užili. Vstup do soutěže je zásadní, jsme rádi, že jsme odvrátili blamáž, která hrozila. Ukázali jsme vnitřní silu a za tu zbývá týmu poděkovat,“ konstatoval kouč, který prý o poločase nemusel dělat v šatně bouřku za průběžného nelichotivého stavu 1:3. „Nezvyšoval jsem hlas, nechal jsem pět minut kluky, aby si to sami vyříkali. Tým je po příchodu Petra Jiráčka schopný sebereflexe, byla spíš bouřka mezi hráči a to svědčí o tom, že jim to není jedno,“ uzavřel svou tiskovou konferenci jablonecký kouč.