2
prosinec
2014

Fotbalisté byli v nemocnici s dárky


Po skončení podzimní části sezony přišli hráči prvoligového týmu FK BAUMIT Jablonec již tradičně potěšit pacienty do jablonecké nemocnice. V tento předvánoční čas kromě pediatrického oddělení zavítali tentokrát také na oddělení Centra doléčování a rehabilitace. Na obě oddělení přinesli dárek v podobě výtvarných potřeb, které využijí jak dětští pacienti, tak pacienti oddělení pro dlouhodobě nemocné v rámci arteterapie. Pacientům přinesla trojice hráčů klubu FK Baumit Pavel Moulis, Vít Beneš a Roman Valeš také nástěnné kalendáře a dětem adventní kalendáře a plyšáky.

Fotbalisté nejprve přijali pozvání vedení Centra doléčování a rehabilitace, kde se setkali s celým personálem i pacienty. „Sezonu máme již za sebou, ale stále jsme ještě v tréninkovém procesu. Pro podobné akce si ale rádi uděláme čas a věřím, že naše návštěva trochu zpestřila pobyt pacientům v nemocnici,“ svěřil se záložník Baumitu Pavel Moulis. Mezi pacienty na Centru doléčování a rehabilitace se našlo několik fotbalových znalců a příznivců jabloneckého fotbalu. „Měl jsem být propuštěn domů již včera, ale požádal jsem, abych mohl zůstat ještě jednu noc a nezmeškal návštěvu fotbalistů,“ sdělil nám jeden z pacientů Centra doléčování a rehabilitace. Další z pacientek zase popřála fotbalistům mnoho úspěchů do jarní sezony „Tak kluci, děkujeme vám za návštěvu a ať vám to dobře běhá,“ řekla při odchodu hráčům.

„Jsme rádi, že fotbalisté FK Baumit potěšili svoji návštěvou pacienty nejen dětského oddělení, ale také starší pacienty na Centru doléčování a rehabilitace. Povídání s nimi a dárečky jistě zpříjemnili někdy dlouhé chvíle v nemocničním prostředí,“ vyjádřila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Fotbalisté přinesli do nemocnice věcné dary, kterými potěšili personál obou oddělení i samotné pacienty. „Nejlepší pro dětské pacienty je, když se mohou léčit v domácím prostředí. Ale když to možné není, jsme rádi za každé jejich podobné rozptýlení,“ řekl bývalý primář pediatrického oddělení MUDr. Pavel Šochman na adresu výtvarnických potřeb, které s sebou přinesli fotbalisti na dětské oddělení. „Setkali jsme se s několika nemocnými dětmi a věřím, že jsme jim naší návštěvou trochu zkrátili dlouhé chvíle v cizím prostředí,“ řekl jablonecký obránce Vít Beneš, který se sám již několik měsíců léčí po zranění achilovky. „Také na to samozřejmě přišla řeč, někteří z pacientů se zajímali i o naše zdraví a měli jsme si v tomto ohledu o čem popovídat,“ uzavřel s úsměvem Beneš.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.