Fantazie, byl to náš den, radoval se Schranz

FC Slovan Liberec FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 8. kolo pá 20. 11. 2020, 18:45

Útočník Ivan Schranz po letním přestupu do Jablonce poprvé ochutnal prestiž našeho rivalského derby a k sladké páteční výhře 3:1 přispěl svou brankou.

Ivane, jak hodnotíš páteční vítězné derby v Liberci?

Z mého pohledu hodně pozitivně. Je to derby a znamenalo to pro nás hodně. Po zápase s Brnem, který nám vůbec nevyšel, je to velmi důležitá výhra, které se moc těšíme. Zvítězili jsme na soupeřově hřišti, takže fantazie.

Fanoušci budou mít jistě radost, pro naše barvy je to historicky teprve druhá výhra na stadionu U Nisy.

Jak říkám, tři body jsou výborné a získat je v derby, a ještě na hřišti rivala, to je strop.

Do zápasu jsme vstoupili výborně brzkým gólem, to vám jistě pomohlo.

Vždy je dobré vstoupit do zápasu dobře a nám se to povedlo, asi i trochu s přispěním štěstí. Liberec se sice dokázal oklepat a vrátit do zápasu gólem na 1:1. Ale my jsme to znovu překlopili na naši stranu, což bylo hodně důležité. Bojovností a tím, jak jsme za tím šli, jsme si výhru zasloužili.

Liberec jsme nepustili k jeho typycké brejkové hře.

Náš výkon potěšil, byli jsme na tohle dobře připravení. Skoro všude jsme byli dřív, Liberci jsme nepouštěli ke hře, kterou se prezentuje. Dneska to byl náš den a radujeme se z výhry.

Trenér Rada se po karanténě vrátil k týmu a prý s vámi hodně důrazně probíral minulou porážku s Brnem, jak to probíhalo?

Na tuto otázku moc nemůžu odpovídat, protože jsem byl od soboty na reprezentačním srazu. Trochu jsem se tomu vyhnul. Ale asi to bylo důrazné, bylo potřeba si to říct, protože šlo o oprávněnou kritiku. K zápas se Zbrojovkou jsme nepřistoupili dobře a nezvládli jsme ho, jak jsme chtěli. Asi nám to pomohlo, protože dneska jsme se zvedli a ukázali to na hřišti.