Dva rychlé góly nás dostaly do pohody, řekl Rada

FC Vysočina Jihlava FK Jablonec
HET liga, 21. kolo so 17. 3. 2018, 15:00

Trenér Petr Rada musel být s dalším jednoznačným vítězstvím ze hřiště soupeře nadmíru spokojený. Jeho tým si veze před reprezentační pauzou tři body za výhru 4:0 z Jihlavy.

V rychle inkasovaných dvou gólech viděl hlavní příčinu porážky kouč Jihlavy Martin Svědík. „Byl to nevydařený zápas ve všech směrech. I dnes jsme do zápasu vstoupili dobře, jenže první šanci jsme neproměnili. Pak jsme Jablonci nabídli šance a on dvě proměnil. Jablonec byl ve všech činnostech lepší, lépe se pohyboval, měl lepší krajní beky i hráče v křídelních prostorech. Nemusím pak ani hodnotit druhý poločas, jen dohrávalo a my ještě dostali jednu branku navíc. Jablonec jsme nepředčili v agresivitě, protože přesně v tom jsme v minulých zápasech vyčnívali nad ostatní. To utkání bylo ovlivněné brzkými inkasovanými góly. Pak jsme ztratili jiskru a náš výkon zabředával v horší a horší. Na dnešní výkon musíme rychle zapomenout a začít od začátku,“ pravil na pozápasové tiskové konferenci trenér Vysočiny.

Jablonecký kouč Petr Rada zářil po dalším vítězství svého týmu. „Bylo to pro nás hodně důležité utkání před reprezentační pauzou. Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který na tom je bodově i herně dobře. První měl ošemetnou situaci soupeř, ale pak jsme dominovali a vytvořili si šance, které jsme proměnili. Terén nebyl optimální, dali jsme dva rychlé góly, a to nás dostalo do herní pohody. První poločas jsme odehráli po všech stránkách kvalitně. I po změně stran jsme chtěli být dál aktivní. Domácí byli trochu otřesení a až na jednu střelu jsme je do ničeho nepustili, ale tomu nahrával i ten terén, kdy nešlo moc kombinovat. Dál jsme si vytvářeli šance a útočné situace a já jsem spokojen. Vítězství si ceníme a před repre pauzou jsme spokojení. Jihlavě přeju, aby se zachránila a vrátila se znova na vítěznou sérii,“ řekl Rada, jehož se novináři ptali na obrození formy i střelecké produktivity útočníka Doležala. „Ono takových útočníku v lize moc není. Začíná pro nás být klíčový, udrží míče a rozehrává je a je to znát. Já jsem v kariéře udělal jednu chybu, kterou si dodnes vyčítám. Když jsem se v Teplicích zbavil Libora Doška. Teď v Jablonci jsem si říkal, že podobnou chybu už neudělám. Celkově teď těžíme z jeho hry, hrají nám dobře všechny rychlostní typy. Chceme i venku hrát ofenzivně. Daří se nám a nechceme z toho upouštět, protože hráčům to vyhovuje. Já osobně jsem rád, že mužstvu se daří, mají dobrou partu a pohodu a v klubu to funguje,“ pochvaloval si i po jednoznačné výhře 4:0 v Jihlavě jablonecký kouč.