Dva přípravné zápasy proti Žižkovu

Fotbalisté Jablonce odehráli ve středu dva přípravné zápasy proti druholigové Viktorii Žižkovi. První duel skončil porážkou 0:2 a druhý zápas vyhrála druhá sestava 2:0.

FK Jablonec – FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

První utkání začalo opatrně, ale Jablonec měl v úvodu více ze hry. Do vážnější šance se Jablonec během první nedostal, střelecké pokusy branku nenašly. Střelecké pokusy branku nenašly. Na hráčích byla vidět zápasová absence, nicméně kondiční zátěž zápas splnil. V závěru zápasu sudí Hanousek pískal penaltu za ruku v jabloneckém vápně a Egon Vůch otevřel skóre zápasu. V poslední minutě zápasu pak přišla brejková situace Žižkova, kterou zakončil Súkenník gólem na 0:2. Hosté ještě během druhého poločasu trefili břevno z přímého kopu.

Branky: 80. Vůch z pen., 90. Súkenník.

Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Jeřábek, Krob – Pleštil, Hübschman, Považanec, Jovović (60. Černák) – Kubista – Chramosta.

FK Jablonec – FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Druhé utkání bylo v prvním poločase v režii Jablonce. Ve 20. minutě Jablonec založil rychlou útočnou akci, z pravé strany přihrával do vápna Acosta a Velich uklidil z malého vápna míč pod břevno – 1:0. Ve stejném duchu pokračoval také zbytek prvního poločasu, i když hosté se dostali do slibné šance před koncem poločasu.

Druhé dějství začalo více opatrně, ale druhá jablonecká sestava byla více na míči. V 56. minutě Jugas vyvezl míč, prokličkoval se k vápnu a našel ideální křižnou přihrávkou Sýkoru, který zvýšil na 2:0. Jablonec ve zbytku druhého poločasu kontroloval hru.

Branky: 20. Velich, 56. Sýkora

Jablonec: Hanuš – Breda (60. Haitl), Jugas, Štěpánek, Peřina (70. Černák) – Acosta, Pilík, Hämäläinen, Kratochvíl, Sýkora – Velich.

„Jeden zápas jsme prohráli, druhý vyhráli. Udělali jsme nějaké zbytečné chyby, ale to vyplývá z dlouhé pauzy. Bylo to první utkání, co jsme sehráli v normálním čase a s rozhodčími. Takže tam určitě byly nedostatky, ale někteří hráči potřebovali hrát, protože dlouho nehráli, takže ten dvojzápas pro nás byl dobrý. Soupeř byl kvalitní, bylo vidět, že se Žižkov dal do kupy, co se týče stability a mančaftu, výsledky hovoří za všechno. Mají i hráče s ligovými zkušenostmi. Ale přesto jsme ten první zápas prohráli zbytečně a neměli jsme moc šancí. Žižkov vyhrál zaslouženě. Druhý zápas byl o tom, kdo dá první gól. My jsme ho dali, ale celkově jsem rád, že se nikdo nezranil a hráči měli plnou zátěž,“ hodnotí přípravná utkání trenér Jablonce Petr Rada.